Menü Planlama

Birbirine benzer, beyaz kağıtlara karalanan kibrit kutusu peynirli, 5 kaşık sebzeli menülere bir tepki olarak kurulan Menü Planlama bölümü, doğru kalori; protein, karbonhidrat, yağ, besin değerleri, öğünsel dağılım sağlamak için teknolojiyi kullanmaktadır.

Dünya sağlık örgütünün de önerdiği günlük alınan kalorinin % 20-25 ‘ini proteinden, % 40-45’ini karbonhidratlardan, %25-30 yağlardan sağlanacak şekilde, günlük dağılımda ise toplam kalorinin %20’si sabah kahvaltısından, %10 ara öğünlerinden % 30 ana öğünlerinden karşılanacak şekilde menü planlama yapmak, günlük vitamin, mineral ve tuz dengesini sağlamak sanıldığından çok daha karmaşık bir iştir.

Fedbox olarak tüm bu hesaplamaları yapmak ve birbiri ile uyumlu, tekrar etmeyen, uygun porsiyonlarda eşsiz bir menü yaratmak için özel bir planlama programı kullanmaktayız.

Bu program sayesinde;

Diyet yaparken hesap yapmaktan kurtulursunuz. Yediklerinizin kalorisi sizin için hesaplanmıştır.

Porsiyon kontrolü için kendinizi yormazsınız. Gönderilen tüm yemekleri bitirebilirsiniz.

Uzun süre aç kalarak metobolizmanızı yavaşlatmazsınız. Şaşırtıcı ve keyifli ara öğünlerle kan şekerinizi dengede tutarsınız.

Tek tip beslenme ile sağlığınızı bozmazsınız. 30 gün boyunca çeşitlendirilmiş dünya mutfaklarının lezzetiyle diyette olduğunuzu anlamaz ve asla sıkılmazsınız.

Yasakçı diyetlerde olduğu gibi iradenize yenilmezsiniz. Doğru malzemelerle yapılmış ve doğru porsiyonlanmış balkabaklı cheescake’inizin günlük beslenmenizde bir denge sağlanarak size gönderildiğini bilir ve keyifle tüketirsiniz.