Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Spor ve Diyet ile Bir Ayda Kaç Kilo Verebilirim?


Kilo vermek ne yazık ki hiç kolay değildir. Çoğunlukla ne tür bir diyet ve egzersiz yöntemini yapacağınız bulmak hatta onu uygulamaya geçmek bu zorlukların arasında yer alır. Uygulamanın yanında sizin için en iyi diyet ve egzersiz programını bulmak da oldukça zordur. Kendiniz için en iyi egzersiz ve diyet programını bulduğunuzda bile vücudunuz yaptığınız değişikliklere uzun sürede yanıt verebilir ya da hiç vermeyebilir. Bunun sebebi de kilo verme sürecinizin metabolik hızınız , başlangıç ​​kilonuz, uyku programınız ve daha birçok faktöre bağlı olmasıdır. Kilo vermenizin en önemli bölümü kilo verme kararını kendiniz vermek dışında bunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmektir.

Peki herkesin merak ettiği ve cevabını aradığı soru sağlıklı bir şekilde 1 haftada / ayda kaç kilo verebilirim? Ayda / Haftada kaç kilo verebilirim diye merak ediyorsanız buna net bir cevap vermemiz oldukça zordur. Uzmanlar bir kişinin vermesi gereken kiloyu hesaplarken %5 formülünü önermektedirler. Buna göre fazla kilosu olduğunu düşünen kişi mevcut kilosunun %5 oranındaki miktarını bir aylık kilo verme hedefi olarak görmelidir. Bu hemen hemen en sağlıklı kilo verme parametresi olarak görülür. Ancak daha fazla kilo vererek daha kısa sürede zayıflamak istiyorsanız yine sizin kendi oranınızı belirlemeniz ve bunun için de bir uzman tarafından destek almanız oldukça önemlidir. Haftada kaç kilo verebilirim kaygısı içerisinde iseniz bilmeniz gerekir ki bu tamamen sizin beslenme alışkanlıklarınıza ve beslenme düzeniniz ile beraber yaptığınız egzersize bağlıdır. Herkes hızlı kilo vermek ister bunun için haftada ve ayda kaç kilo vereceğini araştırır. Peki hızlı kilo vermek ne kadar sağlıklıdır?

Hızlı Kilo Vermek Sağlıklı mıdır?

Hızlı kilo vererek erkenden forma kavuşmak bir insanın en temel isteklerinden biridir. Çünkü fazla kiloların hayatı ve insan sağlığını daima olumsuz etkilediği kesinleşmiş bir bilgidir. Buna karşın hızlı kilo vermeyi istemenin ve haftada kaç kilo verebilirim diye merak etmenin de sağlığınızın durumuna göre cevapları olacaktır. Bazı insanların bünyeleri hızlı kilo vermeye müsait olabilen bazı insanlarda ölümcül boyutlara kadar zararlı olabilmektedir. Belirlenen tavsiyelere göre kilonuzun oranında belirli bir beslenme diyetine göre vücudunuzu zarara uğratmadan kilo vermenizi ve acele etmemenizi öneririz. Çünkü vücudunuz yağları yakmaya ihtiyaç duyarken aşırı bir kilo verme durumuna geçtiğinde su ve kas kaybı yaşayabilir. Bu da sizi beklenmeyen büyük risklerin içine sokacaktır

Orantılı ve Planlı Kilo Verin

Yaşam kaliteniz fazla kilolar yüzünden düşmüş olabilir. Ancak yaşam kalitenizi yeniden kazanabilmek için orantılı ve planlı bir şekilde kilo vermeniz gerekiyor. Böyle bir plana sahip olduktan sonra danışmanınıza veya doktorunuza haftada kaç kilo verebilirim diye sorabilirsiniz. Aniden yaşanan kilo kayıpları sindirim sistemi, dolaşım sistemi ve bağışıklık sistemi gibi sizi hayatta tutan hayati vücut sistemlerinizin düzensiz çalışmasına kapı açar unutmayın. Programlanmış ve disipline edilmiş bir zayıflama yöntemi hem sağlıklıdır hem de sizi gereğinden fazla yormaz. Yavaş yavaş hayatınızın daha hafif ve güzel olduğunu anlamanıza yarar sağlar ayrıca gelecek için de sağlıklı beslenme alışkanlığınızı da kazanmanızı sağlar. Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebilirim diye düşünenler için dikkat etmeniz gereken iki şey bulunmaktadır. Bunlardan birincisi düzenli bir beslenme programı belirlemek, ikincisi ise düzenli spor aktiviteleri gerçekleştirmektir. Burada önemli olan her ikisini de düzenli ve beraber şekilde sürdürmeniz gerektiğidir. Bu şekilde hem sağlıklı hem de düzenli kilo verebilirsiniz. Kısaca; orantılı ve sağlıklı kilo kaybı iyi beslenmeye ve bol aktivite ile gerçekleşmektedir.

Haftada / ayda sağlıklı bir kilo vermek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Hızlı kilo vermek her ne kadar birçok kişinin önem verdiği konu olsa da asıl önemli olan nokta sağlıklı kilo vermektir. Bunun için de ihtiyacınıız olan tek şey iyi bir beslenme programı ve spor programıdır. İşte sağlıklı ve hızlı kilo vermek için ipuçları:

 
 

SPOR YAPARAK 1 HAFTADA / AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Spor yaparak haftada /ayda kaç kilo vereceğini merak eden kişiler için bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kas kütlenizi arttırmak için diyet programınız ile birlikte egzersiz yapmalısınız. Direnç antrenmanları ile kendinizi güçlendirebilirsiniz. Böylece bazal metabolizmanız artar. Gün içinde böylece daha fazla kalori yakarsınız. Bu yüzden direnç egzersizleri önemlidir. Eğer gün içinde belirli bir saat diliminizi egzersize ayırır, yediklerinizi de dikkat etmeniz takdirde 7-8 kilo kadar kilo kaybı yaşayabilirsiniz Beslenme ile birlikte haftada / ayda sağlıklı bir şekilde kilo vermek için şu egzersizleri yapabilirsiniz;

 
 

YÜRÜYÜŞ YAPARAK BİR HAFTADA / AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Kilo vermenin en basit yöntemlerinden biri her gün yürüyüş için kendinize belli bir saat dilimi ayırmanızdır. Gün içinde kilo problemi yaşayan ya da yaşamayan herkesin sağlığı için en az 40 dk yürümesi gerekmektedir. Her gün 1 saat diliminizi yürüyüşe ayırdığınızı sayarsak ayda 5-6 kilo verebilirsiniz. Bu oranın kişiden kişiye değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır. Ayrıca burada önemli olan diğer bir nokta da her gün düzenli olarak yürümenizdir. Bu daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 
 

KOŞU YAPARAK 1 HAFTADA / AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Koşarak kilo vermek isteyenler için 7000 kalorilik bir enerji açığı ortaya çıkmaktadır. Günde sadece bir saat koşarak haftada 1-2 kilo vermeniz mümkün. Bu ayda 4-8 kilo verebilceğiniz anlamına gelir.

 
 

HİT KARDİYO YAPARAK 1 HAFTADA / AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Yüksek tempolu aralıklarla kardiyo yapabilirsiniz. Yüksek ve düşük tempolu aktiviteler arasında aralık bırakma işine HIIT kardiyo adı verilmektedir. Bu egzersiz kısa sürede güzel kalori harcamanızı sağlar ve metabolizmanızı hızlandırır. Ayrıca bu kardiyo yöntemi için egzersiz ekipmanlarına ihtiyacınız yoktur.
Haftada 1-2 gün hiit kardiyo yapabilirsiniz. Bu egzersizi çok yapmak glikojen depolarınızı boşaltacağı için önerilmemektedir.

 
 

İP ATLAYARAK BİR HAFTADA / AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

İp atlamak özellikle karın ve basen bölgenizdeki yağlarda etki gösterir. Günde 20 dakika tempolu bir şekilde ip atlamanız dahilinde haftada 1 kilo verebilirsiniz. Ayda en az 4 kilo kaybı yaşamanıza olanak tanır.

 
 

ŞINAV ÇEKEREK 1 HAFTADA / AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Şınav çekmek daha fazla kalori yakmanıza ve hızlı bir şekilde kilo vermenize olanak tanır. Metabolizmanızın daha da fazla çalışmasına olanak tanıyan sınav ile ayda 8-9 kilo verebilir, haftada 2 kilo kaybedebilirsiniz.

 
 
 

DİYET YAPARAK BİR HAFTADA / AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Sağlıklı zayıflamak için düzen oldukça önemlidir. Düzenli bir diyet programı ile 1 ay için 2-6 kilo arasında kayıp yaşayabilirsiniz. Bunun için internette yer alan diyet listelerinden uzak durun. Her diyet listesi kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Unutmayın ki sağlıklı bir kilo kaybı yaşamak için düzenli beslenme ile beraber spor olmazsa olmazdır.Bazı diyet programları ile de sağlıklı kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Kısa sürede dengeli bir şekilde uyguladığınız diyet programı ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz:

 
 

ARALIKLI ORUÇ İLE 1 AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Aralıklı oruç günün belirli saatlerinde uygulanan ve günün belli saatlerinde aç kalınan diyet programıdır. Eğer IF diyetinde 16:8 diliminde aralıklı oruç yöntemini uygulamanız takdirde 1 ay içerisinde fazla yağlarınızdan kolayca kurtulabilir ve ayda 7 kilo verebilirsiniz.

 
 

DETOKS DİYETİ İLE 1 AYDA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?

Vücudunuzda yer alan toksinlerden kurtulmanızın olanak tanıyan detox diyetini belirli aralıklarla uygulayarak 1 haftada 3-7 kilo vermeniz mümkün. Bu rakam kişiye ve sizin düzenli bir şekilde uygulamanıza göre değişmektedir. Detoks diyeti ile sağlıklı bir şekilde hızlıca kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Kilo Verebilirim?

Diyetinizi Eğlenceli Hale Getirin!

En iyi diyet uygulanabilirliği olan diyettir. Diyet konusunda iradeye sahip çıkmak ve bazı şeylerden fedakarlık yapmak önemlidir. Fakat diyetiniz sizin için bir işkenceye dönüşmemelidir. Diyeti eğlenceli hale getirin ki diyete devam edebilin. Yiyeceklerden tamamen uzak durmak diyetin sürdürülebilir olmasını engeller. Kilo vermek için diyette sürdürülebilirlik önemlidir. Örneğin şeker diyet için tavsiye edilmeyen bir gıdadır. Fakat zarar vermeyecek derecede tüketerek diyetinizi çekilebilir hale getirebilirsiniz.

İçeceklerinizi Şekersiz Tüketin

İçeceklere şeker eklemek ya da şekerli içecekler tüketmek günlük kalori miktarına etki eder. Düşük kalorili beslenseniz de bu nedenle günde aldığınız kalori miktarı artacaktır. İçeceklere şeker eklemek şeker bağımlılığına da neden olabilir. Şeker tüketiminden sonra salgılanan insülin nedeniyle kan şekeri düşer ve şeker isteği oluşur.

Tek Tip Beslenmeyin

Kilo vermek için besin çeşitliliğini azaltmak diyette yapılan bir hatadır. Tekdüze beslenme çeşidini benimsediğinizde gerekli vitamin ve mineralleri almanız mümkün değildir. Bu da bağışıklık sistemine etki edebilir ya da hastalıklara neden olabilir. Genel sağlık kilo vermede etkilidir. Kalıcı kilo vermek ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için tek düze beslenmemelisiniz.

Meyve Yiyin

Meyve sağlık açısından oldukça önemlidir. Çok fazla tüketmek kilo verememeye neden olabilir. Meyveyi kabukları ile yemek daha yararlıdır. Tokluk hissini arttırdığı için genellikle böyle tercih edilir. Fakat meyve suyu içmek doğru değildir. Hem tokluk hissini arttırmaz hem de daha fazla kalori almaya neden olur.

Yemekleri İyice Çiğneyin !

Hızlı yemek yemek daha fazla kilolu olmaya neden olur. Yemek yedikten sonra ghrelin hormonu bastırılır. Bu hormon açlığı kontrol eden hormondur. Ayrıca anti açlık hormonu salgılanır. Bu hormonlar beyni yemek yendiğine ve emildiğine dair bilgilendirir. Bu da tokluk hissini oluşturur. Bu süreç 20 dakika sürer. İyice çiğneyip yemek yemeyi yavaşlatmak beynin bu sinyalleri alması için süre yaratmaktadır.Yemeği iyice çiğnemek sindirimi iyileştiri ve besinlerin emiliminin daha iyi olmasını sağlar. Ayrıca diş sağlığı için etkilidir.

Balık Tüketin !

Balık sağlık açısından faydalıdır. Balık protein ve yağ kaynağıdır. Özellikle omega 3 yağı açısından önemlidir. Omega 3 yağ asitleri fizyolojik ve psikolojik açıdan faydalıdır. Haftada 2-3 kez balık tüketebilirsiniz. Omega 3 ve Omega 6 asitleri birbirine eşit olduğunda balık yağı kullanımı oldukça faydalıdır. İnsanların beslenme düzeni içerisinde tükettiği besinler omega 6 asidi bakımından yüksektir. Bu yüzden omega 3 ve 6 dengesi eşit değildir. Bunu eşitlemek için balık tüketilmelidir. Bu eşitlik kan dolaşımını düzenler, sağlıklı kan hücrelerinin oluşmasını sağlar. Omega 3 gibi sağlıklı yağ kaynakları kilo vermek için önemlidir. Bu yağ metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlar. Somon, sardalya, hamsi gibi balıklar omega 3 bakımından zengindir.

Makro Besinleri Takip Edin !

Makro besinler protein, yağ ve karbonhidrattır. Bu makro besinler kaloriyi oluşturur. Günlük kalori ve makro besin değerlerinizi takip etmelisiniz. Eğer bu konuda başarılı olamıyorsanız kalori ve makro besin değerlerine uyduğunuzdan emin olmalısınız. Kulağınıza zahmetli geldiğinin farkındayız ama bu oldukça kolay. Hatta bunu yapan diyet uygulamaları da var.

Sağlıklı Atıştırmalıklar Tüketin

Çantanızda ve evinizde her zaman sağlıklı atıştırmalıklar olsun. Böylece ani açlık krizlerinde ya da sağlıklı yemeğe erişemediğinizde bu atıştırmalıkları tüketerek açlığınızı bastırın. Hacmi büyük ama kalorisi düşük yiyecekler diyette en büyük yardımcınız olacaktır.

İşlenmemiş Gıdaları Tercih Edin

Kilonun en büyük sebeplerinden biri paketli ve işlenmiş gıdalardır. Ulaşımı ve tüketmesi son derece kolay olan bu gıdalar kalori doludur. İşlenmiş ürünler rafine şeker içeren gıdalardır. Besleyicilik oranları da son derece düşüktür. Rafine şeker tokluk hissi oluşturmaz ve tam aksine açlık hissini arttırdığı pek çok araştırmada kanıtlanmıştır. İşlenmemiş ve doğal besinler vitamin, mineral ve lif bakımından zengin besinlerdir. Bu yüzden sizi tok tutar, gereksiz kalori almanızı engeller ve sağlıklıdır. Trans yağ içermeyen doğal besinler kilo vermeyi kolaylaştırır. Doğal besinlere yönelerek trans yağ alımını engelleyebilirsiniz.

Protein Tüketimine Ağırlık Verin !

Protein vücudumuzun yapı taşıdır. Kas kütlesini korumada gerekli bir besindir. Yeterli protein alarak metabolizmanın daha iyi işlemesini sağlar. Antrenman yaparak kas kütlenizi arttırabilir ya da koruyabilirsiniz. Proteinin termik efekti yüksektir. Yiyeceğin getirdiği enerji bazlı yağların sindirimi için %2-3’ü, karbonhidratların sindirimi için %6-8’i, proteinlerin sindirimi için %25-30’u harcanır. Ayrıca protein yağ yakımında rol oynayan glukagon hormonunu destekler. Dolayısıyla yeterli protein almak kilo verme sürecinde son derece önemlidir. Balık, tavuk, hindi, yumurta, kırmızı et ve süt ürünleri diyetinizin bir parçası olabilir. Kuruyemiş ve bazı baklagillerde de protein vardır. Tüm bu gıdalar ile birlikte protein ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür.

Lifli Gıdalar Tüketin !

Lifler bitkisel besinlerin sindirilmeyen kısımlarına verilen isimdir. Sindirim sisteminden geçerken sindirimi kolaylaştırır. Sindirim ve boşaltım sistemi bakımından son derece önemlidir. Dolayısıyla kilo verme süreci açısından da büyük önem taşır. Ayrıca lifler midede jel tabakası ya da viskoz bir yapı oluştururlar. Bu tabaka tokluk hissini oluşturur ve diğer yemeklerin sindirilmesini kolaylaştırır. Kuru baklagiller, tahıllar, meyveler ve sebzeler lif içerir. Diyetinize bu besinleri ekleyebilirsiniz. Özellikle baklagiller lif bakımından oldukça zengindir.

Acı Biber Tüketin !

Acı biberin acı olmasını sağlayan kapsaisindir. Acı biber vücudun iç ısısını arttırır. Bu durum kilo vermeyi destekler. Günlük yaktığınız kalori miktarınızı bu sayede arttırabilirsiniz. Ayrıca kapsaisin iştah bastırıcı özelliğe sahiptir. Acıkmaya engel olur.

Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Düşük kalorili besleniyor ama kilo veremiyorsanız mutlaka karbonhidrat diyetine yönelmelisiniz. Karbonhidrat alımını azaltarak insülin direncini düşürebilirsiniz. Böylece daha fazla kilo verebilirsiniz. Fazla karbonhidrat alımı karbonhidratların yağ olarak depolanması anlamına gelir. Gün içinde daha az karbonhidrat tüketirseniz kan şekeriniz stabil hale gelir. Böylece daha fazla kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı Yağlar Tüketin

Sağlıklı ve sağlıksız yağlar vardır. Sağlıklı yağları diyet boyunca tüketebilirsiniz. Trans yağlar kilo almaya neden olurken zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve balık yağı gibi yağlar kilo vermeye yardımcı olur. Sağlıklı yağları yeteri kadar tüketmek de mutlaka diyetinizin bir parçası olmalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı:MCT içerir. Yağ asitleri karaciğere çok daha kolay taşınır. Direkt olarak enerji kullanılabilir ya da ketona dönüşür. Bu yüzden Hindistan cevizi yağı ketojenik diyette sık sık kullanılır.

Zeytinyağı: Metabolizma ve kalp sağlığı açısından önem taşır. Adiponektin hormonunu arttırır. Bu hormon vücuttaki yağları kırar ve vücut kitle endeksini düşürmede etkilidir.

Kuruyemişler: Oldukça faydalı yağ kaynaklarıdır. Vitamin ve mineral içermelerinin yanı sıra protein ve lif kaynağı olarak da beslenmede yerinin olması gerekir. Ara öğün olarak tüketebilirsiniz.Omega 3 Yağ Asitleri: En önemli yağ asitleridir. Omega 3 yağ asitleri metabolizmayı hızlandırarak kalori yakmanıza yardımcı olur.

Yeşil Çay Tüketin

Yeşil çay antioksidan kaynağıdır. Sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Yağ yakmak ve kilo vermek için destekleyicidir. Kafein içeren yeşil çay kilo vermeye bu yönden de yardımcıdır. Yeşilçay kateşin denen güçlü antioksidanları içerir. Böylece yağ yakımını hızlandırır. Günde 1 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

Kahve Tüketin

Kahve metabolizmayı hızlandırır. Böylece daha fazla kalori ve yağ yakmanızı sağlar. Kafein adrenalin hormonunun seviyesini arttırır. Böylece yağ hücreleri daha kolay yakılır.

Yumurta Tüketin

Yumurta iyi bir protein kaynağıdır. Vücudumuz yumurtanın proteininden %100 faydalanır. Ayrıca yumurta tok tutar. Özellikle sabah kahvaltılarında yumurta tüketmeye özen göstermelisiniz.

Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Kilo vermek için uyku düzenine dikkat etmek gerekir. Yeterince uyumazsanız kendinizi yorgun hissedersiniz ve bu durum yemek yeme biçiminize de egzersizlerinize de yansır. Fazla yorgun hissettiğinizde hazır yemeklere yönelebilirsiniz. Ayrıca tatlı ihtiyacınız artar. Uykusuzluk kortizol hormonunun artmasına neden olur. Bu yüzden stres hormonu artar bu da yağ yakmayı ve kilo vermeyi zorlaştırır. Yapılan araştırmalara göre uykusuzluğun obeziteye neden olduğu tespit edilmiştir.

Su İçmeye Özen Gösterin

Su oldukça önemlidir. Böbrekler tarafından zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılması için suya ihtiyaç duyulur. Yeterli miktarda su almamak bu işlemin gerçekleşmemesine neden olacaktır. Bu noktada karaciğer devreye girer. Karaciğer vücutta depolanmış yağı beyin ve vücut için enerjiye dönüştürür. Böbreklere yardım ettiğinde görevini etkin şekilde yerine getiremeyen bir karaciğer ile karşılaşırız. Kilo vermek için yeterli miktarda su tüketilmelidir.

Yeşil Sebze Tüketin

Yeşil sebzeler enerji olarak kullanılacaktır. Bitki hücreleri selülozdan oluşur. Bu sayede insanlar sindirip enerji olarak kullanamaz. Yeşil sebzeler lif, vitamin ve mineral içerir. Böylece bizi tok tutar ve daha fazla yemek yemenizi engeller. Ayrıca yeşil sebzeler metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Spor yapan biriyseniz yeşil sebzelerin faydasını göreceksiniz.

Düşük Kalorili Beslenmeyin

Kilo vermek bir matematik işidir. Az kalori alırsanız az kalori yakarsınız ve kilo vermeniz zorlaşır. Düşük kalorili beslenmek hastalık, bitkinlik ve kas kaybı gibi durumları beraberinde getirir. Uzun vadede metabolizmayı yavşalattığı için kilo vermeniz zorlaşacaktır.

Tuz ve Şekerden Uzak Durmaya Özen Gösterin

Beslenmenizde tuz ve şeker kısıtlamasına gidin. Özellikle tuzun içinde yer alan sodyum vücudun su tutmasına neden olur. Bu yüzden hem böbrekler için zararlıdır hem de ödeme neden olur.

Haftada 1 Kez Tartılın

Kilo vermek uzun bir süreçtir. Fazla kilolarınızı verirken kilo verme sürecinizi takip etmeniz önemlidir. Vücudunuzun verdiği tepkilere göre diyetinizde iyileştirmelere gidebilirsiniz. Bu yüzden haftada 1 kez tartılmanız önemlidir. Bu doğrultuda kalori azaltabilir ya da fiziksel aktivitenizi arttırabilirsiniz. Her gün tartılmak diyette yapılan bir yanlıştır. Fakat haftada bir kez tartılabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermenin Püf Noktaları

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin püf noktalarını kısaca özetleyecek olursak;

  • Buzdolabınızda hızlıca tüketebileceğiniz yiyecekler bulundurmayın.
  • Alkolden uzak durun.
  • Mutlaka kahvaltı yapın ve öğün atlamayın.
  • Ayakta yemeyin.
  • Yediklerinize konsantre olun ve bir şey izlerken yemek yemeyin.
  • Dışarıda yemek yemek zorunda kaldığınızda sağlıklı alternatiflere ya da küçük porsiyonlara yönelin.
  • Porsiyonlarınızı küçültün.
  • İp atlayın.
  • Sık sık ama az yiyin.
  • Dengeli bir beslenme programına ve spor aktivitelerine uyun.

Tüm bu beslenme programı ve spor aktivitesi ile beraber 1 ayda vermeniz gereken kilo sizin vücut kitle indeksinize göre değişmektedir. Vücut kitle indeksi 30'dan fazla olan bir kişi sağlıklı bir kilo kaybı yaşıyorsa bu sayı 1 ayda 5-7, vücut kitle indeksi 25-30 ise bu kişinin 1 ayda vermesi gereken kilo 2 ila 4 arasında olması gerektiği unutulmamalıdır.

Sağlıklı kilo vermenin yollarını anlattığımız blog yazımızın sonuna geldik.Yazımızda 1 haftada kaç kilo verebilir? 1 ayda kaç kilo verebilir? Spor ile 1 ayda kaç kilo verebilirim? Diyet ile 1 ayda kaç kilo verebilirim? Hiç spor yapmadan kilo verilir mi? sorularınızı cevapladık. Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için etkili bir diyet programı uygulamak önemlidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı diyet yemek paketleri arasından size uygun olan diyet paketini seçerek sağlıklı ve hızlı şekilde kilo verebilirsiniz.

© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır