Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Göbek Eritme Yolları Nelerdir

Göbek Eritme Yolları Nelerdir

Fazla kilolarından rahatsız olan kişiler genellikle bölgesel yağlanmadan şikayet ediyor. Doğal yöntemlerle göbek ve çevresindeki yağlardan kurtulmak önem taşıyor. Çünkü kilo vermek, yalnızca sayıların değişmesi değil... Aynı zamanda sağlığı korumak, bünyede hasar yaratmamak ve disiplinli şekilde ilerlemek gerekiyor. Göbek eritme yolları araştırılırken bilimsel geçerliliği olan yöntemlere güvenmek şart. Kulaktan dolma bilgiler vücuda önemli ölçüde zarar veriyor. Peki sağlıklı göbek eritme yolları nelerdir?

- Lifli gıdaların tüketimine ağırlık verin. Lifli gıdalar uzun sürede sindirilir. Ayrıca yemekten sonra daha geç acıkmanızı sağlar. Sindirim sistemine de olumlu etki eden lifli gıdaların tüketimi göbek eritme yolları arasındadır.

- Kardiyo egzersizlerini düzenli olarak yapın. Antrenmanlar metabolizmanızı hızlandırır. Bu hız daha hızlı yağ yakmanızı sağlar. Vücudunuzun yağ oranını öğrenmek için bir uzmana başvurabilirsiniz. Ardından sizin için uygun olan kardiyo hareketlerini belirlemek daha kolay olur.

- Başlangıç sürecinde ağırlık antrenmanı yapmayın. Yağ oranınız yüksek ise ağırlık odaklı kardiyo programları size göre olmayabilir. En azından başlangıç sürecinde yağ oranını yakmaya yönelik egzersizlere odaklanın.

- Karın çalışmayı abartmayın. Spor salonuna yeni başlayanlar yanlış yönlendirmelerle çok fazla karın egzersizi yapabilir. Oysa ki yağ yakma önemli ölçüde beslenme ile gerçekleşen bir durumdur. Göbek eritme yolları araştırılırken işe yaramayan hareketlere değil doğru beslenmeye konsantre olun.

- Stresi azaltın. Çünkü stres kortizol üreten adrenalin bezlerini tetikler. Bu da göbek yağlarının oluşmasını hızlandırır. Kortizol düzeyinin iştaha ve göbek yağına doğrudan etkisi vardır. Göbek eritme yolları arasında stresten kaçınmayı önemli bir madde olarak sayabilirsiniz. Daha az kortizol daha az kilo demektir.

- Trans yağ içeren gıdalardan uzak udurun. Soya fasulyesi yağı gibi doymamış yağlara hidrojen pompalanması sonucu oluşturulan trans yağlar paketli gıdalarda kullanılır. Bu yağların insülin direnci, karın bölgesi yağlanması ve kalp hastalığı ile ilişkisi olduğu tespit edilmiştir.

- Alkollü içecekleri minimuma indirin. Aşırı alkol kullanımı göbek yağlanmasına sebep olur. Göbek eritme yolları araştırılırken beslenmenin rolü büyüktür. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenin yanı sıra sağlıklı içeceklere de yer vermeniz faydalı olacaktır.


© 2022 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır