Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

İsveç Diyeti Nedir?

İsveç Diyeti Nedir?

Zayıflamak isteyen pek çok kişi modern diyet yöntemlerini tercih ediyor. Bir uzman eşliğinde gerçekleştirilen diyet programının egzersizlerle desteklenmesi de önem taşıyor. Bu sayede kadınlar ve erkekler sağlıklı bir şekilde zayıflarken vücudun sıkılaşması ve estetik bir görünüme kavuşması da mümkün hâle geliyor. Son dönemlerde popüler olan İsveç diyeti de bu yöntemlerden biri... İsveç diyetinde program 13 gün boyunca düzenli bir biçimde uygulanırsa kilo vermek mümkün. Hemen hemen herkesin uygulayabileceği diyet boy ve kilo indeksine göre değişiklik gösteriyor. Peki İsveç diyeti nedir ve neleri kapsar?

Toplamda 13 gün süren İsveç diyeti 7 ila 20 kilo arasında bir kilo kaybı sağlıyor. Diyet sürecinde her gün düzenli olarak 2 litre su tüketmek önem taşıyor. Bu diyeti diğer diyet türlerinden farklı kılan unsur ise sabahları 1 fincan kahve tüketimi... Kahvenin metabolizmayı hızlandıran etkisinden faydalanılıyor. Her sabah 1 fincan kahve içmek diyetin önemli bir parçasını kaplıyor. Diyeti uygulayacak kişilerin doktor kontrolünde olması ve varsa kronik hastalıklarını bildirmesi de kaçınılmaz kurallardan biri olarak ön plana çıkıyor. Çay içerken ise tatlandırıcı kullanmamak gerekiyor.

İsveç diyetinde et, balık ve deniz ürünleri haşlama, buğulama ve fırında pişirme yöntemleriyle tüketiliyor. Kızartma ya da közleme metotları önerilmiyor. Yumurta ve süt ürünleri de İsveç diyetinde önemli bir yer ediniyor. Sebze olarak mantar, soğan, biber, brokoli, patlıcan, marul, ıspanak, patates ve benzer pek çok sebze haşlanarak ya da ızgarada pişirerek tüketiliyor. Zeytinyağı, fındık yağı ve tereyağı gibi bitkisel yağlara yer veriliyor. Bölgesel zayıflama amacı olan kişilerin yulav, çavdar ve tahıllar gibi lifli gıdalara yönelmesi öneriliyor.

İsveç diyetinin 13 günden fazla uygulanmaması gerekiyor. Ayrıca en son uygulanan İsveç diyetinin üstünden 3 ay geçmediyse aynı diyetin tekrar uygulanmaması tavsiye ediliyor. Diyeti en erken altıncı gün bırakabilirsiniz. Aynı gün içinde öğle ve akşam yemeklerinin yeri değiştirilebiliyor. İzin verilen miktar dışında şeker tüketimine müsaade edilmiyor. Zayıflama yolculuğunda dikkat çeken bir yöntem olan İsveç diyeti yoğun ilgi toplamayı sürdürüyor.


© 2022 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır