Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Ofis Çalışanları için Beslenme Önerileri

Ofis Çalışanları için Beslenme Önerileri

Ofiste yanlış beslenme ve bütün gün oturmak gibi hareketsiz yaşam biçimi sağlık problemlerine neden olabilen ciddi bir sorundur. İnsülin direnci, obezite ve metabolik sendrom gibi rahatsızlıklar bu tarz sağlıksız beslenmenin sonuçlarındandır. 

Ofis ortamında sağlıksız beslenen ofis çalışanlarının yaşam kalitesi düşer ve iş verimi etkilenir. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle “Ofis ortamında nasıl beslenilir?” sorusunun cevabını paylaşacağız. 

Çalışma Hayatındakiler için Beslenme Tavsiyeleri

Çalışma hayatında işinize yarayacak bazı beslenme ipuçları şunlardır; 

Kuruyemiş Gibi Sağlıklı Atıştırmalıklar Tüketin

Ofis çekmecenizde abur cubur bulundurmak yerine sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun. Kepekli bisküvi, grisini, kuru kayısı, kuru incir, fındık ve ceviz gibi gıdaları tüketebilirsiniz. Bu gıdaları ara öğün olarak kullanabilirsiniz. 

Her 15 Dakikada Bir Hareket Etmeye Dikkat Edin

Fiziksel aktivitenizi arttırmak önemlidir. 15 Dakikada bir bacaklarınızı, kollarınızı ve omuzlarınızı hareket ettirin. Şirket içinde asansör kullanmamaya çalışın.

Sağlıklı İçecekler Tüketin

Çay, kahve, gazlı içecek ya da meyve suyu gibi içecekler tüketmek yerine ofis masanızda bir sürahi bulundurun. Gün içinde bol bol su tüketin. Yeşil çay gibi alternatifleri tüketebilir ya da rezene, adaçayı ve ıhlamur gibi bitki çayları içebilirsiniz. 

 

 

Pratik ve Sağlıklı Kahvaltılar Tercih Edin

Ofis kahvaltıları genelde pastane ürünleri ile geçiştirilir. Bu sağlıklı bir davranış değildir. 1 su bardağı süt ve ceviz tüketebilirsiniz. Yoğurt içine meyve ekleyerek tüketebilirsiniz. 

Öğün Atlamayın

Öğün atlamamak çok önemlidir. Her öğünü sağlıklı bir şekilde tüketmenizi öneririz. Öğün atlarsanız beslenme düzeniniz bozulacaktır. Kendinizi aç hissedeceğiniz için performansınız düşecektir. 

 

 

Dengeli Beslenmeye Dikkat Edin

Dengeli beslenmek herkes için önemlidir. Bu yüzden besinlerinizi bu doğrultuda planlamalısınız. Karbonhidrat, yağ ve proteinden yeteri kadar alarak beslenmelisiniz. 

İkramlara Hayır Deyin

Ofiste herkes bir şeyler ikram eder. Beslenme düzeninizi bozmamak için bu ikramları geri çevirmelisiniz. Yoksa beslenme düzeniniz bozulacaktır. 

Ofiste Gurme Yemek Servisi için Fedbox

Yukarıda bahsettiğimiz bütün önerileri uygulamakta zorlanabilirsiniz. Çünkü ofis ortamı koşulları nedeniyle bazı durumlarda sağlıklı beslenmeye ulaşmak zor olabiliyor. Fedbox bu noktada gurme yemek servisi ile imdadınıza yetişiyor. Fedbox ofisinizde tüketmeniz için size planlanmış öğünleri sunarak saat ve öğün atlamadan sağlıklı beslenme imkanı sunuyor. Sağlıklı beslenmeye ulaşmanızı kolaylaştırarak sizi zahmetten kurtarıyor. 

Fedbox’un gurme öğle yemek servisini keşfedin ve hemen sağlıklı beslenmeye başlayın! 


© 2022 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır