Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Catering Hizmeti

Catering Hizmeti

Catering hizmeti, yemek hizmeti olarak Türkçeleştirilebilen bir hizmet türüdür. Son zamanlarda oldukça gelişen bir yapıya sahip olan Catering şirketleri ise yiyecek tedarik eden şirketler olarak ifade edilmektedir. Genel olarak toplu yemek hizmeti sunan firmalar Catering şirketi olarak isimlendirilmektedir. Hastanelere, okullara, fabrikalara, çeşitli kurum ve kuruluşlara yemek tedarik eden firmalar da Catering sektörünün gelişmesi ile birlikte büyük bir gelişim içerisine girmiştir.

Catering hizmeti, günümüzde büyük çapta ki işyerleri başta olmak üzere çeşitli organizasyonlarında ikram ihtiyacını karşılamaktadır. Bu doğrultuda Catering hizmetinin hem ekonomik hem de pratik bir yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Peki, Catering şirketi tam olarak ne yapar? Gelin hep birlikte inceleyelim.

 

Catering Hizmetinin Kapsamı

Catering şirketinin yemek tedarik eden firmalara verilen bir isim olduğundan bahsettik. Bu doğrultuda Catering hizmetlerinin yemek ihtiyacı duyulan hemen her türlü işletme ve organizasyon için çeşitli hizmetler sunan firmaların hizmetleri olduğunu da söyleyebiliriz. Catering şirketleri özel ikramlardan iş yerlerin de sunulan yemeklere kadar her türlü yemeği tedarik edebilmektedir. Catering hizmeti kapsamında nişan törenleri, çeşitli organizasyonlar, balo yemekleri gibi birbirinden farklı özelliklerde ki ikramlıklar ve yemekler bulunmaktadır. Müşterilerin talepleri doğrultusunda hazırlanan ve istenilen yerlere ulaştırılan yemekler tamamen kişilere özel bir şekilde hazırlanıp sunulmaktadır. Bu doğrultuda Catering hizmetinin kapsamını ve Catering şirketi ne yapar sorusunun cevabını net bir şekilde ifade etmiş oluruz.

 

Catering Çeşitleri

Catering firmaları kendi içerisinde çeşitlendirilmektedir. Günümüzde ki Catering çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralayabilmek mümkündür.

Mobil Catering Hizmetleri: Mobil catering hizmetleri bir sokak köşesinde, fuarda ya da bir alışveriş merkezinde sunulan hizmetleri ifade etmektedir. Söz konusu yiyecekler paketlenmiş olarak bireylere sunulur.

 

Otel ve Restoran Catering Hizmetleri: Davetli organizasyonlarda sunulan bir hizmettir. Mutfak personeli ile ikram menüsü hazırlama, dekorasyon, masa düzeni gibi çeşitli hizmetleri içerebilir.

 

Özel Catering Hizmeti: Özel catering hizmeti; çeşitli doğum günü, yıl dönümleri ve partiler de yiyecek, içecek hizmeti sunan bir catering türüdür. Catering şirketi tüm süreçten sorumludur.

 

Endüstriyel Catering Hizmetleri: Ticari işletmelerin yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayan catering türüdür.


© 2022 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır