Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Detoks Nedir?

Detoks Nedir?

 

Detoks Nedir?

 

Son yıllarda sık sık duyduğumuz detoks kavramı birçok kişi için ile vermenin ve arınmanın anahtarlarından biri oldu.

 

Detoks son yıllarda çok sık karşılaştığımız kavramlardan biri haline geldi. Detoksifikasyon, toksik maddelerin insan vücudundan uzaklaştırılmasıdır. Geleneksel tıpta hemodiyaliz gibi tekniklerle ve şelasyon tedavisi ile yapay olarak elde edilebilir.

 

Toksinler metabolizmamızın atık ürünleridir, ancak dışarıdan, örneğin kirlilikten veya sağlıksız beslenmeden de gelebilirler. Toksinler, organizmamızın metabolik süreçlerinin atık ürünüdür; ancak bazıları örneğin yanlış beslenme yoluyla dışarıdan da gelebilir. Fazlası şişmeye, yorgunluğa, migrene, mide-bağırsak tahrişine ve deri döküntülerine neden olabilir.

 

Detoksifikasyon nasıl çalışır?

 

Genel bir kural olarak, temiz ve iyi çalışan bir bağırsak tutmak için diyetinize çok fazla lif eklemeniz gerekir. Bu nedenle çok sayıda meyve ve sebze, kepekli tahıllar ve yağlı tohumlar (keten, ayçiçeği, susam vb.) gibi bol su için ve düzenli egzersiz yapın.

 

Beslenme ile bağırsaklar nasıl temizlenir?

 

Kekik, tarçın, kimyon, zencefil, rezene, karabiber, biberiye ve zerdeçal gibi baharatların ve aromatik bitkilerin düzenli tüketimi vücudun arınma sürecini hızlandırabilir. Çoğunlukla meyve, sebze ve baklagillerde bulunan lifler ayrıca bağırsağın temizlenmesine de yardımcı olur.


© 2022 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır