Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Diyet Yemek Tarifleri

Diyet Yemek Tarifleri

Diyet yemek tarifleri haftalık yemek planınızı yaparken çok işine yarayacaktır. Özellikle farklı tarifler denemek isteyenler için oldukça pratik tarifler uygulanabilir.

 

Diyet yemek tarifleri son derece kolay bir şekilde menü hazırlamanız açısından önemlidir. Akşamları doğru beslenme sayesinde kilo vermek için hızlı bir protein diyeti akşam yemeğini tercih edebilirsiniz . Bu bağlam, salata ve beyaz etlerin yanı sıra balık ve yumurta içeren menüleri içerir.

 

Körili Tavuk

 

Lezzetli tarif, tavuk köri zayıflama yemeğiniz için birebir . Süper hafif bir tarife göre yapmak için ihtiyacınız olan: 70 gr tavuk göğsü, 250 cl tavuk suyu, kekik, 250 cl krema, tuz, 1 yemek kaşığı un, ½ yemek kaşığı köri. Tavuk göğsünü , daha sonra un ve köri eklenecek olan et suyuyla birlikte bir tavaya koymadan önce kekik ile buğulamanız gerekir . Kısık ateşte pişirin, kremayı eklemeden önce kalan suyu ekleyin ve tuzla tatlandırın. Yaklaşık 20 dakika pişirmeyi bitirin.

 

Fırında Balık

 

Diyet yemek tarifleri denildiğinde balıksız olmaz. Her zaman akşam yemeklerinin arasına dahil edilecek bu tarifi yapmak için rafine, hafif ve gerçekten lezzetli bir yemek yaratmak için birkaç ama tüm değerli malzemelere ihtiyacınız var . Lezzetli bir alternatif, ancak yine de süper hafif, diyet menülerinize bir çeşit olarak ekleyebileceğiniz haşlanmış kılıç balığıdır.

 

Domates Soslu Yumurta

 

Hafif bir akşam yemeği için malzemeler basit ve lezzetlidir. Örneğin, üzerine yerleştirilecekleri ve servis edilecekleri tabağı süsleyecek olan domatesin lezzetli ve enerjik dokunuşuyla diğerlerinden öne çıkacak olan haşlanmış yumurtalar tercih edebilirsiniz.

 

Farinata

 

Farinata su ve nohut unu ile yapılan, lezzetli altın bir kabuk oluşana kadar odun fırınında pişirilen çok az tuzlu bir börektir. Ancak bugün size ev fırınınızda yapabileceğiniz tarifi sunuyoruz! Nohut farinata, özellikle Cenova şehrine özgü bir Ligurya spesiyalitesidir, ancak çok eski kökenleri muhtemelen Yunan ve Latin antik çağına kadar uzanır. Nohut unu ve suyu karıştırın fırında pişirin.

 

Birçok tarif gibi diyet yemek tarifleri de tamamen kendi beslenme alışkanlıklarınıza göre belirlenebilir. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız FedBox’tan sipariş verebilirsiniz.


© 2022 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır