Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Diyete Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Diyete Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Diyete başlamadan önce bilinmesi gerekenler son derece önemlidir. Çünkü diyette yapılan hatalar bizi olumsuz etkilemektedir.

 

Diyete başlamadan önce bilinmesi gerekenler hususunda farklı alternatifler gündeme gelmektedir. Bu süreç doğru bir beslenme planının oluşturulması açısından önemlidir. Bu konuda dikkat çeken binlerce soru ortaya çıkıyor: Kilo vermem gerekiyor mu? Yemek benim için neyi temsil ediyor? Çalışmıyorsa ne yapmalıyım?

Soru sormak doğru, çünkü ancak kişinin kendi motivasyonlarını, korkularını ve zorluklarını derinlemesine bilerek, bu seçimi bir fedakarlık olarak değil, kendini daha çok sevmek için olağanüstü bir fırsat olarak yaşaması mümkün olabilir.

Bir kilo verme yolculuğuna başlamak istiyorsanız, sağ ayaktan başlamak için kendinize bazı sorular sormanız önemlidir.

 

Diyete Başlamadan Önce Kendinize Sormanız Gereken 9 Soru

 

Kilo verme yolculuğuna çıkmadan önce kendinize sormanız gereken 9 soru diyete başlamadan önce bilinmesi gerekenler konusunda yardımcı olacaktır.

 

1-Neden kilo aldım?

 

Öncelikle neden kilo aldığınızı anlamalısınız. Farklı ne oldu ? Hamilelik, tatillerde kendinizi serbest bıraktınız mı? Çok Fazla Stres ? Cevabınıza bağlı olarak, kilo verme yolculuğunuzla en iyi nasıl yüzleşeceğinizi anlayabileceksiniz.

 

2 - Neden kilo vermek istiyorum?

 

Sizi diyete başlamaya iten nedenler temeldir: Yorgunlukla ilgili sorunlarınız mı var ? Yoksa bu kilo değişimi sizi her zamankinden farklı hissettirdiği için kendi teninizde daha iyi hissetmek mi istiyorsunuz?

 

Farklı yanıtların psikolojik veya sağlıkla ilgili sonuçları da olabilir. Bu nedenle başlamadan önce fikirlerinizi netleştirmeniz önemlidir.

 

3 - Yemek benim için neyi temsil ediyor?

 

Yiyecek ihtiyacınızın neye yanıt verdiğini anlamaya çalışmalısınız ve böylece farklı uyaranlara nasıl tepki vereceğinizi değerlendirebilirsiniz. Bazen bizi aşırı yemeye iten şey gerçek bir açlık değil duygularımızdır.

 

Bu nedenle, bir diyete başlamadan önce yiyeceklerin sizin için ne anlama geldiğini anlamak, herhangi bir sinir açlığını veya yiyecek özlemini yönetmenize yardımcı olabilir

 

 

 

4 - Diyetten ne bekliyorum?

 

Beklentilere dikkat edin - size oyunlar oynayabilirler. Diyete başladığınızda önemli olan onu başarıyla tamamlamaktır, gerçekçi beklentileriniz olmalıdır. Bunun alacağı sürelerin farkında olmalısınız.

 

5 - Benim için doğru diyet nedir?

 

Her birimiz diğerinden farklıyız, bu yüzden her zaman ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize göre hazırlanmış bir diyet seçmelisiniz. Diyete başlamadan önce bilinmesi gerekenler konusunda bu belki de en önemlisidir.

 

Bir diyet uygularken her zaman zorluklar vardır. Önemli olan bunu bilmek ve bazı kaymalara, birkaç engele hazırlıklı olmaktır. Kendinize küçük bir tat hediyesi vermek ve ardından, her zaman hüsrana uğramış hissetmekten ziyade, diyete sükunetle devam etmek her zaman daha iyidir. O zaman suçluluk duymadan ve değer kaybetmeden devam edebilirsiniz!

 

 

Ya diyet işe yaramazsa?

 

Daima hedeflerinizi hatırlamaya çalışın ve bağlılığınızı sürekli kontrol ederek motivasyonunuzu yüksek tutun. Ayrıca birisi için sonuçların daha yavaş olduğu da olabilir, ancak cesaretimiz kırılmamalı ve sürekli denge hakkında düşünmemeliyiz!

 

Kilo vermek bir fedakarlık gibi görünüyorsa, fikrinizi değiştirmeniz gerekir. Diyetinizi yaşam tarzınızı değiştirmek için bir fırsat olarak düşünün: Daha sağlıklı bir diyet seçerek yaşam kalitenizi artırırsınız.


© 2022 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır