Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Basen Eritme Yöntemleri

Basen Eritme Yöntemleri

Basen bölgesinde oluşan yağlanmalar vücudun estetik görünümüne zarar verir. Sağlık açısından da zararlı olan yağlanma, pek çok insanı rahatsız eder. Basen yağlanması konusunda masa başı iş yaşantısı önemli yer kaplamaktadır. Basen eritme, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Yeterli hareket etmeme, fast food beslenme ya da genetik yatkınlık gibi sebeplerden muzdarip olanlar basen bölgelerini inceltmek için farklı yöntemlere başvurur. Peki basen eritme yöntemleri nelerdir?

- Yürüyüş yapmak basen eritme hedefine ulaşmak için en hızlı yöntemlerden biridir. Her gün en az 1 saat tempolu yürüyün. Yürüyüşü günlük yaşamınıza adapte edin. Gideceğiniz yerlere mümkünse yürüyerek ulaşın. Toplu taşıma kullanırken bir durak önce inin ve adımların bedeninizi aktifleştirmesine izin verin.

- Merdiven inip çıkmak, basen eritme konusunda geçerli bir püf noktasıdır. Asansörleri unutun ve merdiven kullanmanın avantajlarını yaşayın. Merdiven inip çıkmak insan vücudunun yer çekimine karşı direnç göstermesini sağlar. Bu direnç basen, kalça ve bacak kaslarınızı çalıştırarak yağlanmayı azaltır.

- Masa başı çalışıyorsanız basen bölgesinde yağlanma daha hızlı biçimde gözlenir. Saatlerce ayağa kalkmıyorsanız kilo almanız ve bu kiloların bölgesel olarak yoğunlaşması kaçınılmazdır. Bu sorunu önlemek için iş yerinizde kısa aralıklarla ayağa kalkın ve ofis içinde hareket edin. Kan dolaşımınızı artırmak basen eritme amacınıza hizmet eder.

- Probiyotiklerle beslenin. Yoğurt metabolizmayı hızlandırır ve basen eritme hedefinizi kolaylaştırır. Gün içerisinde tok tutması için yumurta yemeyi tercih edin. Yağ yakıcı özelliğiyle bilinen yeşil çayı siyah çaya tercih edin. Protein ve Omega-3 yönünden zengin olan ceviz gibi yemişleri tercih ederek yağ yakımını hızlandırmanız mümkün.

- Basen eritme yolculuğunda bilinmesi gereken en önemli şey çok yönlü beslenmedir. Sürekli hayvansal yağ tüketimi kalorilerin basen bölgesinde toplanmasına neden olur. Abur cuburla vedalaşın. Diyet programlarını inceleyin ve sağlıklı gıdaları öğünlerinize eşit biçimde yayın.

- Su içmek klişe gibi görünse de basen eritme hedefi için ideal çözümdür. Tokluk hissi uyandırır ve öğünleri küçültmenizi sağlar. Yemekten 1 saat önce su içmek hem sindirimi kolaylaştırır hem de basen bölgesinde yağ oluşumunu engeller.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır