Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Catering Firmaları Nasıl Çalışır?

Catering Firmaları Nasıl Çalışır?

Günümüzde oldukça büyük bir öneme sahip olan catering firmaları, birçok alanda bizlere hizmet sunmaktadır. Genel olarak organizasyonlarda ikram edilen ikramlıkların sunulmasında veya şirketlerin çalışanları için tercih ettiği yemek öğünlerinde aktif rol oynamaktadır. Bu sebeple de kurumsal catering firmaları hayatımızı büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Yapmış olduğumuz organizasyonlarda ve daha birçok alanda maksimum fayda sağlayan catering firmaları, nasıl çalışır gelin hep beraber inceleyelim. Herkese keyifli okumalar dileriz.

Catering Hizmeti Veren Firmalar Ne İş Yapar?

Catering Hizmeti Veren Firmalar Ne İş Yapar?

Catering firmaları genel olarak organizasyonlara veya firmalara yemek yapım ve sunum hizmeti sunmaktadır. Anlaşma doğrultusunda hazırlanan catering yemek menüleri, müşterinin beğenisine sunularak son aşama olan sunum aşaması gerçekleştirilir. Bu süreç titiz bir şekilde yürütülmektedir. Buna ek olarak sunulan tüm catering menüleri, planlamış olduğunuz organizasyonlara ve işyerlerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin doğum günü için anlaşmış olduğunuz catering yemek servisi ile bir şirketin anlaşmış olduğu catering yemek menüleri aynı içeriğe sahip olmamaktadır. Kurumsal catering firmaları, doğum günleri için pasta ve daha aperatif catering menüleri hazırlarken, iş yerleri için catering hizmetlerinde sıcak yemek menüleri sunmaktadır. Bu sebeple catering firmalarının analiz gözünün gelişmiş olması ve sektör bilgisinin de üst düzeyde olması gerekmektedir.

Catering firmaları, menü planlamasının yanı sıra, aynı zamanda catering hizmetlerinin bir dalı olan catering hizmeti sunumunu da yürütmektedirler. Bu konu catering yemek servisi açısından oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aksi halde catering firmalarının imajını zedeleyebilir. Buna örnek vermek gerekirse, nişan organizasyonunda yapılan bir sunum konseptiyle, cenaze merasimlerinde yapılan sunum konsepti aynı değildir. Haliyle nişan organizasyonlarında daha süslü ve gösterişli sunumlar yapılırken, cenaze vb. merasimlerde ise  daha sadece ve basit sunumlar yapılmaktadır. Bu nedenle catering yemek servisi, sunum hizmeti işi yaparken mutlaka yapılacak töreni iyi analiz etmelidir.

Kurumsal catering firmalarının yapmış olduğu en önemli işlerden bir diğer ise, müşterilerden gelen ek talepleri dikkate alarak, değerlendirilip yerine getirilmesidir. Bu süreçte müşterinin ihtiyaçlarını catering firmaları en iyi şekilde anlayıp, analiz ederek müşteriye sunmalı. Sonrasında gelen süreçte ise, müşterinin ek olarak istemiş veya istiyor olabileceği catering hizmetini değerlendirip,  kısa sürede  gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Böylelikle müşteri memnuniyeti oranlarını daha üst seviyelere çıkarabilir. 

Catering Firmalarının Çalışma Şekilleri Nelerdir?

Catering Firmalarının Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

En iyi catering firmalarının kendine özgü çalışma stilleri bulunmaktadır. Bu stiller her catering firmalarına göre değişiklik gösterse de, belli başlı noktalarda benzer çalışma şekilleri vardır. Örneğin, en iyi catering firmalarının ortak özelliklerinden birisi kaliteli ve profesyonel catering hizmetleri  sunuyor olmalarıdır. Buna ek olarak catering hizmetinin planlı ve programlı bir kalite akışı olmalıdır.  Genel olarak catering firmalarının çalışma şekillerini incelediğimizde;

 • Öncelikle catering firmaları, hangi davet ve organizasyona için nasıl bir catering yemek servisi vereceğini değerlendirip planlar.
 • Ardından hizmet sunacağı davet, organizasyon veya kurum için özel catering yemek menüleri hazırlar. Bu noktada sektörel bilgisi ve analiz kabiliyetini sıklıkla kullanmayı ihmal etmez.
 • Hazırlanan catering yemek menülerinden sonra, müşteriden gelecek olası ek istekler göz önünde bulundurulmalı ve bunun için çalışacak ek çalışanlar belirlenip görev ataması yapılır.
 • Daha sonrasında catering firmalarının hazırlamış oldukları catering menülerinin sunuş biçimleri planlama başlar. Bu noktada yine sunum yapılacak şirket veya organizasyon göz önünde bulundurur.
 • İster eve catering servisi, ister normal catering hizmeti olsun müşteriyle anlaşma şekline bağlı olarak firma tüm süreçte aktif rol oynar.
 • Catering firmaları tüm bu catering hizmetleri sürecinde müşteriyle aktif bir iletişim içinde olur.

Catering Firmaları Çalışırken Hangi Noktalara Dikkat Eder?

Catering Şirketlerinden Alınabilecek Catering Hizmetleri Nelerdir?

Catering firmaları şirketlerle veya bireysel müşterileri ile çalışırken birçok noktaya dikkat ederler. Böylelikle müşterilerine daha profesyonel hizmet sunarak, olumlu geri bildirim oranlarını arttırırlar. Bu noktada catering firmalarının dikkat ettikleri noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Mevsimine uygun sebze ve meyvelerle oluşturulmuş yemek menülerini hazırlamaya özen gösterirler ve sunumun yeterince profesyonel olmasına dikkat ederler.
 • Tüm çalışmalarda planlı ve programlı çalışma prensibine riayet ederler
 • Gıda güvenliğine önem verdiklerinden dolayı, kalite kontrolünü sıkı bir şekilde yaparlar
 • Catering firmaları arasında güçlü bir iletişim ağı vardır. Bu sayede birbirleriyle doğru iletişim kurarak, işbirliği yaparlar.
 • Catering firmaları genel olarak profesyonel kadro ile çalışmaktadırlar. Çünkü bu sayede yapılacak tüm planlamalar doğru bir şekilde ilerler.
 • Catering firmaları müşteri memnuniyetini ön planda tuttukları için müşterilerine  esnek ve çözüm odaklı hizmetler sunmaktadırlar.

İstanbul Catering Firmaları Arasında Neden Fedbox?

İstanbul catering firmaları arasında en çok bilinirliğe ve popülerliğe sahip olan Fedbox, bu başarısını profesyonel ve uzman çalışanlarına borçludur. Bu sayede yapmış olduğunuz organizasyonlarda mükemmel kusursuzluğa sahip sonuçlar elde edebilirsiniz.

Catering menü hizmetini sunarken özel ve detaylı bir çalışma sunan Fedbox, evlere catering servisi gibi hizmetler sunarken, güvenilirlik seviyesinin yüksek olmasına ve  ürünlerin mutlaka kaliteli olmasına özen gösterir. Besin güvenirliğini üst seviyelerde tutan firma, aynı zamanda kaliteli ürünler ile hazırlamış oldukları catering yemek menülerinde yaratıcılık ve esnekliğin de ön planda olmasına önem verir.

Tüm catering hizmetleri süresinde açık ve ulaşılabilir bir iletişim sağlamaya özen gösteren Fedbox, tüm sunuş ve hazırlanış aşamalarını planlı bir şekilde yürüterek, tüm detayları sizin için düşünüp tasarlayarak hızlı bir aksiyon alır. Organizasyonlarınız için talep ettiğiniz ekstra talepleri de anlık olarak gerçekleştirmektedir.

Sektördeki hacmi, donanımı ve kapasitesiyle sektörde lider konumunda olan firma, catering hizmetinin yanı sıra yemek üretim hizmeti de sunarak müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır.

Eğer siz de catering firması arayışındaysanız Fedbox ile iletişime geçerek,  organizasyon ve etkinliklerinizde profesyonel bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Catering Hizmetleri Hangi Süreçlerden Oluşur?

Catering hizmetlerini sıralayacak olursak, şu süreçlerden oluşmaktadır;

 • Genel Catering Planlaması
 • Menülerin Hazırlanışı
 • Gelecek Taleplerin Değerlendirilmesi
 • Sunum Planının Hazırlanması
 • Planan Tüm Catering Süreçlerin Planlar Dahilinde Yürütülmesi

Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır