Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Detoks Diyeti ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Detoks Diyeti ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Detoks diyeti, son zamanlarda kilo vermenin en popüler yöntemlerinden biri haline geldi. Detoks diyetinin kilo vermenize yardımcı olup olmadığını anlamak için ise detoks diyetini anlamamız gerekir. Kelime anlamı olarak tazelenmek ve arınmak anlamlarını taşıyan detoks diyeti nedir? Detoks diyeti ile kaç kilo verebilirim? Detoks diyeti sağlıklı mıdır? Herkes detoks diyeti yapabilir mi? ve detoks diyeti uygulamasında dikkat etmeniz gereken ipuçlarını aktaracağımız blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Detoks Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Detoksifikasyon yani detoks, vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmamıza yardımcı olan diyet çeşididir. Gün içinde tükettiğimiz sağlıksız besinler soluduğumuz kirli hava, sigara alkol kullanımı gibi ve pek çok çevresel faktör vücudumuzda toksin maddenin birikmesini sağlar. Karaciğerimiz her ne kadar toksin maddelerden arınmamızı sağlasa da yeterli olmamaktadır. 

Eğer hayatınızda stres seviyeniz yüksek, sebepsiz yere başınız ağrıyorsa ve kaliteli bir uyku düzeniniz yoksa detoks suyu ile tüm bunları geride bırakabilirsiniz. Nasıl mı?

İsteğe göre 3 ya da maksimum 14 gün sıvı ya da katı-sıvı karışık detoks programı ile sağlıksız yaşamı geride bırakarak diyet programlarına adapte olmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca; uygulayacağınız herhangi detoks diyet programı size şu faydaları sağlar:

 • Uygulayacağınız detoks programının herhangi biriyle vücudunuzu toksin maddelerden uzaklaştıracak.
 • Vücudunuzu toksin maddelerden arınması ardından metabolizma hızınız artacaktır.
 • Bunun yanında kan dolaşım hızınız artarak, oksijen miktarında artış olur. 
 • Artam oksijen miktarı ile doku ve organlar daha hızlı bir şekilde beslenmektedir.
 • Detoks diyeti ile ödemlerinizden hızlı bir şekilde kurtularak, daha kolay ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kimler Detox Diyeti için Uygundur?

Detoks diyetini 18 yaşını doldurmuş herkes gerçekleştirebilir. Bunun yanında detoks diyetini uygulayacak kişininn herhangi bir sağlık problemi olmamalı ve detoks programı mutlaka uzman kontrolünde uygulanmalıdır. Bunun yanında şu kişiler detoks diyeti için uygun değildir;

 • Spor yapanlar ve yoğun şekilde çalışan kişiler detoks diyeti uygulamamalı. Bunun nedeni ise yeterince enerji alamamalarından dolayı kaynaklanmaktadır.
 • Diyabeti bulunan kişiler,
 • Tansiyon hastası olanlar,
 • Böbrek hastalığı bulunan kişiler veya böbrek hastası adayları,
 • Kan sulandırıcı ya da antidepresan kullanan kişiler,
 • Hamile olanlar ve emziren anneler için detox diyeti uygun değildir. 

Detoks Diyeti Zayıflatır mı?

Vücudumuzda bulunan toksik maddeler yağların erimesini de engeller. Bu durumda zayflamamızın önüne geçer. Detoks diyeti vücudumuzu toksinlerden arındırarak hızlı bir şekilde kilo vermemize olanak tanır. Sağlıklı beslenmemizi sağlayarak kişininn sağlıklı bir şekilde kilo vermesine olanak tanır. Detoks diyetini sıvı olarak uygulabileyeceğiniz gibi metabolizmanızı hızlandıran ve yağ yakan besinler ile uyguladığınızda daha da hızlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Daha kolay diyet uygulamanıza geçiş diyeti olan detoks diyeti 3 ile 14 gün olacak şekilde uygulanır. Bunun fazlası ise kişi için zararlıdır. Bu da detoks diyetinin normal beslenme alışkanlıklarımızdan daha farklı bir beslenme programını izlemesinden kaynaklanmaktadır. Sebze ve meyve ağırlıklı olan detoks diyeti uzun süre aç kalınan diyetlere benzememekle aksine düzenli ve sağlıklı beslenerek gerçekleştirilen diyet programıdır. Her diyet programı gibi detoks diyeti de bir uzman tarafından diyetisyenler tarafından hazırlanarak yapılmalıdır. 

Detoks diyeti yapmak istiyor ve bir uzmandan faydalanmak mı istiyorsanız? Fedbox uzman diyetisyenlerinin size özel olarak hazırlayacağı Detoks Juice Diyeti ile kısa sürede toksin ve kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Peki ya nasıl?

 • Diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanan sıvı detoks programı vücudunuzun dinlenmesini sağlar. Vücudunuzu arındırır ve daha zinde hissetmenizi sağlar. Ödemlerden ve toksinlerden arınmanızı sağlar. Diyet programınıza destek olan katı detoks sayesinde diyet yapmanız kolaylaşır
 • Diyetisyenlerimiz tarafından kalori hesabı gerçekleşen detoks diyeti ödem atarken de sağlıklı kalmanız için programlanmıştır.
 • Aşçılarımız tarafından özenle hazırlanan detoks diyeti, taze sebze meyvelerle oluşturulduğu için oldukça lezzetlidir ve tüketimi kolaydır. Hijyenik koşullarda paketlenerek size ulaşmaktadır.

Fedbox 3 günlük detoks programı ve 7 günlük detox programı ile uzman diyetisyenlerimiz tarafından hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Detoks Juice Paketlerini incelemek için bağlantıyı tıklayabilir, detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır