Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Doğru Catering Firması Nasıl Seçilir?

Doğru Catering Firması Nasıl Seçilir?

Kalabalık davetlerde ve özel günlerde hayat kurtaran catering şirketleri, gerek sunmuş oldukları yemek menüleri açısından gerekse sunum hazırlıkları açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle misafirlerinize kusursuz bir davet vermek istiyorsanız, mutlaka catering firmasına dikkat etmeniz gerekir. İşte bu noktada doğru catering firması nasıl seçilir? En iyi catering firmasını seçerken nelere dikkat etmeli? gibi sorular kafanızda oluşuyorsa, “Doğru Catering Firması Nasıl Seçilir?” adlı içeriğimiz tam da size göre. Sizde içeriğimize göz gezdirerek, en iyi catering firması seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Hepinize keyifli günler, iyi okumalar dileriz.

Catering Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pek çoğumuz özel ve kalabalık davetlerimizde her şeyin kusursuz ve düzgün bir şekilde olmasını isteriz. Bunun için de en iyi hazırlıkları yapmaya çalışırız. Bu hazırlıkları yaparken kesinlikle profesyonel bir destek almanız gerekir. Tam bu noktada devreye catering firmaları girmektedir. Ancak catering firmalarını seçerken de belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Çünkü her catering şirketinin sağlamış olduğu hizmet prosedürü birbirinden farklıdır. İşte catering firması seçerken dikkat etmeniz gereken etkenler;

 • Mutlaka Bir Tadım Testi Planlayın

En iyi catering şirketini seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey hazırlamış olduğu menülerdir. Çünkü menüler, catering firmasının kalitesini belirleyen önemli bir etkendir. Bunun için öncelikli olarak catering şirketi ile ön bir görüşme hazırlayarak, fikir alışverişi yapmanız gerekir. Yapmış olduğunuz fikir alışverişi sonrasında, menülerinize karar kıldıktan sonra mutlaka bir tadım testi planlamalısınız. Çünkü tadım testleri, davetlerinizde kullanacağınız menüler hakkında ön bir görüşe sahip olmanıza yardımcı olur. Bu nedenle catering firması ile tadım testi planlamadan kesinlikle menülere karar vermeyin. Aksi halde istenmeyen sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Referansları Kesinlikle Kontrol Edin

Catering firmasının iyi olup/ olmadığı konusunda fikir edinmenizin en kolay yolu önceden çalışmış olduğu firmaların veya kişilerin referanslarıdır. Örneğin büyük kurumlar veya kişilerle çalışan catering firmalarının sağladığı hizmet kalitesiyle, daha küçük markalarla çalışmış catering firmalarının sağladığı hizmet kalitesi aynı olmayabilir. Çünkü büyük kurumlarla çalışan catering şirketleri, daha büyük organizasyonda görev aldıkları için daha tecrübeli olup, olası sorunlara daha hızlı ve özgün çözümler bulabilir. Buda sizin için ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle catering firması ile çalışacaksanız, en iyi olduğuna karar vermeden önce mutlaka referanslarını dikkatli ve derinlemesine inceleyin.

 • Mekan Konusunda Tecrübeli Olup/ Olmadığını Test Edin

En iyi catering firması ile çalışmaya karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda, mekan konusundaki tecrübesidir. Bir catering firmasının ne kadar çok mekan konusunda tecrübesi varsa o kadar iyidir. Örneğin hem açık hemde kapalı mekanda tecrübesi olan catering firmaları, mekanda menü seçimiminin nasıl olması gerektiği konusunda ve 

sunum konusunda daha tecrübeli olmaktadır. Ayrıca davetinizi gerçekleştireceğiniz alanda, misafirlerinize daha iyi ağırlayacağınıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle en iyi catering firmasını seçerken, hangi mekanlarda ne kadar tecrübe edindiğini göz önünde bulundurun.

 • Yeni Fikirlere Açık Olup/ Olmadıklarını Sorgulayın

Bir catering firmasının iyi olup/ olmadığını gösteren en önemli husus ise yeni fikirlere ne kadar açık olduğudur. Örneğin bir catering firması ile çalıştığınızda birlikte bir plan kurgulayacağınız için onu yönlendirmek adına yeni fikirler vermeniz gerekecektir. Bu noktada catering firmasının bu fikirlere ne kadar açık olduğunu test etmeniz gerekebilir. Çünkü bazı catering firmaları yeni fikirlere tamamen kapalıyken, bazı catering firmaları ise müşterilerinin yeni ve güzel fikirlerini değerlendirerek, onlara hayallerindeki catering hizmetini sunmaktadır. Bu nedenle en iyi catering firmasını seçerken yeni fikirlere ne kadar açık olduğunu ölçün. Bu sizin daha iyi bir hizmet almanıza yardımcı olacaktır.

 • Özel Durumları Göz Önünde Bulundurun

Her ne kadar davetleriniz için hazırladığınız menüler genel tüm misafirlerinize hitap etse de, bazen bazı durumlarda misafirlerinize özel menü seçenekleri planlamanız gerekmektedir. Bu noktada catering firmanızın özel durumlara ne kadar dikkat ettiğini bilmeniz gerekir. Örneğin; davetlilerinizden birinin çok ciddi bir gıda intolerans sorunu varsa, bunu çalışacağınız catering firmasına belirtmeniz gerekir. Böylece seçtiğiniz catering firması da bu detayı göz önünde bulundurarak, menüler hazırlamalıdır. Bahsettiğimi bu etken doğrultusunda misafirlerinizi daha özenli bir şekilde ağırlamış ve aynı zamanda en iyi catering firması ile çalışmış olursunuz.

 • Sertifikaları İnceleyin

En iyi catering firmasının bir diğer özelliği de sertifikalarıdır. Çalışmaya karar verdiğiniz catering firmasının sahip olduğu sertifikalar, catering firmasının nedenli profesyonel ve uzman olduğunu gösterir. Örneğin catering hizmeti sağlayabilecek özellikleri gösteren belgelerin olması, sağlık belgelerinin ve temizlik belgelerinin olması, catering şirketinin bu alanda ne kadar uzman olduğunu ve sektörün en iyilerinden olduğunu gösteriri. Bu sebeple catering firması ile çalışmaya karar vermeden önce almış olduğu tüm sertifikaları detaylı bir şekilde inceleyin .Böylelikle almış olduğunuz hizmet kalitesinin kaliteli olup olmadığı hakkında ön bir fikir sahibi olabilirsiniz.

 • İçgüdülerinize Şans Verin

Yapmış olduğunuz tüm araştırmalar sonucunda içinize en çok hangi catering firması sindiyse, mutlaka bir yönde kendi iç güdülerinizi dinlemenizi öneririz. Bu sayede catering firmasının süreçleri konusunda gönül rahatlığı ile çalışmış olursunuz. Ayrıca bu durum catering firması konusunda kötü seçimler yapmasını engeller. Bu sebeple bir noktada seçim yaparken mutlaka içgüdülerinize de imkan tanıyın Bu noktada asla pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz.

Doğru Catering Firmasını Seçerken Hangi Soruları Sormalısınız?

en-iyi-catering-firmasi

Etkili davetler vermeyi planlarken, ilk adım olan catering şirketi seçimini tamamladınız. Sıra şimdi belirlediğiniz catering firmasının iyi olup/ olmadığını test etmeniz adına, sorular sormanız gerekmektedir. Bu konuda doğru soruları yönetmeniz de fayda vardır. Böylece çalışmış olacağınız catering firmasının standartları hakkında ön bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Çalışacağınız catering firmasına aşağıda sizler için hazırladığımız soruları sorarak, bilgi sahibi olabilirsiniz.

 1. Benzer temada veya türde etkinlikler için hizmet verdiniz mi?
 2. Benzer etkinlikler için referans verebilir misiniz?
 3. Menü çeşitliliği nedir ve özel beslenme ihtiyaçlarına (vejetaryen, vegan, gluten-free) özel menüler hazırlayabiliyor musunuz? 
 4. Servis personeliniz profesyonel eğitim almış mıdır ve etkinliğimiz için ne tür bir hizmet bekleyebiliriz?
 5. Fiyatlandırma politikanız nedir? Fiyatlara dahil olan hizmetlerin yanı sıra ekstra ücret alıyor musunuz?
 6. Firmanız gerekli sağlık ve işletme lisanslarına sahip mi? Etkinliğimizin gerçekleşeceği mekanda catering hizmeti sunmak için gerekli izinlere sahip misiniz?
 7. Sizden imza yemekleri veya menü tadımları düzenlemenizi talep edebilir miyiz?
 8. Etkinliğimizin gerçekleşeceği mekan içinde gerekli ekipmanları temin edebiliyor musunuz?
 9. İptal veya değişiklik durumlarında nasıl bir politika izliyorsunuz? Bu durumlarda bize nasıl yardımcı olursunuz?
 10. Personelinizin sigortalı mı? Eğer öyleyse, hangi tür sigorta poliçelerine sahipler?
 11. İletişim kanallarınız nelerdir? Özel taleplerimize ne kadar esnek bir şekilde yanıt verebilirsiniz?

En İyi Catering Firmasına Nasıl Ulaşabilirim?

En iyi catering firmasını seçtikten sonra tek yapmanız gereken şey, catering şirketi ile iletişime geçmektir. Gerek yüz yüze gerekse telefonda yapmış olduğunuz görüşmenin sonucunda, beklentilerinizi, isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı açık ve detaylı bir şekilde seçmiş olduğunuz catering firmasına belirterek, kusursuz bir hizmet alabilirsiniz.

Bu konuda İstanbul’daki en iyi catering firmalarından biri olan Fedbox Catering firmasının uzman ekibi ile iletişime geçerek, kusursuz bir etkinlik süreci yaşayabilirsiniz. Sahip olduğu referansları ve sağlık konusunda almış olduğu belgeler ile ön plana çıkan Fedbox catering firmasıyla tüm catering süreçlerinizi A’dan Z’ye planlayabilirsiniz.

Mevsimine uygun meyve ve sebzeler kullanılarak hazırlanan catering menüleri, davetlilerinizin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek, davetli sayınıza göre ayarlanmaktadır. Menü seçeneklerinden, sunum sürecine kadar mükemmel bir süreç yaşatan Fedbox ile davet alanınıza uygun sunum alternatifleri ile kalabalık ve özel davetlerinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Hemen Fedbox Catering firması ile iletişime geçerek, en iyi catering firmasını deneyimleyebilirsiniz.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır