Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

En Çok Tercih Edilen 5 Diyet Çeşidi

En Çok Tercih Edilen 5 Diyet Çeşidi

Günümüzde yoğun iş temposu veya diğer sebeplerden dolayı, kişinin beslenme düzeni hatta diyet programları bile değişmiştir. Bu sebeple yaşam tarzlarına göre beslenme ve diyet programları ortaya çıkmıştır. Böylelikle bireyler kendilerine en uygun diyet programını uzman diyetisyenler aracılığıyla keşfederek sağlıklı ve formda kalabiliyorlar.

Bu haftaki yazımızda, çeşitli beslenme ve yaşam tarzlarına uygun 5 mucizevi diyet programını sizler için hazırladık.Siz de “Yaşam Tarzınıza En Uygun, Sağlıklı 5 Mucizevi Diyet” adlı blogumuzu okuyarak, diyet programları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Ketojenik Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

Kto diyeti olarak da bilinen ketojenik diyet, karbonhidrat yapıdaki ürünlerin daha az alarak, vücuda karbonhidrat girişini kısıtlayan bir diyet türüdür diyebiliriz.Bu diyet programında düşük karbonhidratlı yüksek yağ oranına sahip ve orta proteinli besinler tüketilir. Vücuda az miktarda giren karbonhidratlar vücut tarafından parçalara ayrılıp yakıldıktan sonra yağlar yakılmaya başlanır. Bu durumda vücut ketozis denilen duruma geçer ve elde etmek istediğimiz yağ yakımına ulaşılmış olunur. 

Ketojenik diyete başlarken mutlaka karbonhidrat alımını azaltarak, protein alımını sınırlandırmanız gerekmektedir. buna ek olarak mutlaka diyetinizi doktor kontrolünde devam ettirmenizi öneririz. Böylelikle ketojenik diyetten maksimum verimi elde edebilirsiniz
Ketojenik Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

Ketojenik Diyet Çeşitleri Nelerdir?

Ketojenik diyetler kendi içinde 4’e ayrılmaktadır. Bunlar;

 • Standart Ketojenik Diyet (SKD)

Standart ketojenik diyet, en yaygın olarak tercih edilen ketojenik diyet türlerinin başında gelmektedir. Bu diyet türünde,kalori alımının yaklaşık %75'i yağ, %20'si protein ve %5'i karbonhidratlardan oluşmaktadır.

 • Hedeflenen Ketojenik Diyet (TKD)

Hedeflenen ketojenik diyet genel olarak, egzersiz öncesi yüksek karbonhidrat içeren gıdalar tüketilmelidir. Böylelikle egzersiz yaparken daha fazla kalori ve yağ yakkılmış olur.

 • Döngüsel Ketojenik Diyet (CKD)

Çoğunlukla sporcu ve sporcu adaylarının tercih ettiği bu diyet türünde düşük karbonhidratlı günlerin ardından yüksek karbonhidratlı "dolum" günlerini oluşturmaktadır. Çoğunlukla sporcuların tercih etmesindeki temel neden de sporcuların kendi  performanslarını arttırmak istemeleri

 • Yüksek Proteinli Ketojenik Diyet (HPKD)

Adında anlaşılacağı üzere, bu diyet programında çok fazla  protein ağırlıklı beslenilmektedir. Örneğin %60'ı yağ, %35'i protein ve %5'i karbonhidrat olacak şekilde diyet programı oluşturulur ve bu doğrultuda diyet rutini devam ettirilir.

Ketojenik Diyetin Faydaları Nelerdir?

Keto diyetinin bilmediğimiz pekçok faydası vardır. Örneğin; Düşük karbonhidratlı yüksek yağ oranlı diyet rutini olarak kısa zamanda yağ yakımını hızlandırır. Böylece daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olunabilir. Buna ek olarak vücutta yağ yakımı hızladığından, kişi kendini daha zinde dinç hisseder. Böylelikle gün boyu enerjik olabilir. Ayrıca yüksek protein ve yağ içeriği sayesinde iştah kontrolünü maksimum seviyeye çıkararak, daha az yememizi sağlar. Aynı zamanda bilişsel işlevi daha aktif hale getirerek, hızlı düşünmeyi tetikler. 

Ketojenik Diyette Neler Yenir?

Ketojenik diyet genel yapısı itibariyle, yüksek yağ oranı, orta düzey protein ve düşük miktarda karbonhidrat tüketilmesini ön gördüğünden dolayı yiyebileceğiniz şeyleri çok dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. Örneğin;

Yağ açısından oldukça zengin olan avokado, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, tereyağı, sıvı yağlar, krem peynir, fındık yağı, mayonez tüketerek ketojenik diyetin belirlediği yağ oranına ulaşmış olursunuz. Buna ek olarak tüketmiş olduğunuz et (sığır eti, tavuk), balık (somon, sardalya, uskumru), deniz ürünleri, yumurta, süt ürünleri (peynir, yoğurt) gibi ürünler protein bakımından zengin olduğundan kesinlikle tüketilebilinir. Ayrıca ıspanak, brokoli, karnabahar, kereviz, lahana, Brüksel lahanası, marul, pazı gibi yeşil yapraklı sebzelerin yanı sıra çilek, böğürtlen, ahududu, böğürtlen, limon, avokado gibi meyvelerde tüketerek ketojenik diyet rutininize katkı sağlamış olursunuz.

Son olarak fındık, badem, ceviz, fıstık, çekirdek gibi yağ oranından zengin kuruyemişleri tüketmeyi ihmal etmeyin.

Ketojenik Diyete Özel Leziz Menüler Şimdi Fedbox’ta

Fedbox’ın ketojenik diyet yapanlara özel hazırlamış olduğu protein ağırlıklı diyet paketiyle şimdi kilo vermek daha kolay. 

Özenle seçilmiş kaliteli ve doğal ürünler ile hazırlanan sporcu protein diyet paketleriylle hem formuzunu koruyarak aynı zamanda kilo verebilirsiniz. Sporcular için yüksek proteinli diyet paketlerinde, belirlemiş olduğunuz kalori miktarı doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Böylece gün içinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu yağ, protein ve karbonhidrat karşılanmış olacak.

Birbirinden profesyonel aşçıların hazırlamış olduğu özel sporcular için yüksek proteinli diyet paketleri, üstün hijyen kuralları gözetilerek yapılmaktadır. Hazırlanan tüm diyet paketleri özel korunaklı kutularda teslim edilerek, soğuk yemeğin önüne geçilmiş olur. Ayrıca hizmet verilen tüm bölgelere hızlı ulaşım avantajı sunmaktadır.

Sizde hemen Fedbox’ın Ketojenik Beslenme Paketinden sipariş vererek sağlıklı bir yaşama merhaba deyin.

IF Orucu Nedir?

Aralıklı oruç diyeti olarak da bilinen intermittent fasting, son zamanların en popüler diyet türlerinden birisidir. Aralıklı oruç diyetinde, genel olarak belirlenen süre zarfında yeme ve içmenin kısıtlanmaktadır. Böylelikle ıf diyetini yapan kişi belli bir süre aç kalmaktadır ve böylece hızlı bir şekilde kilo vermektedir.  Bu diyet türünde kişinin ne yediğinden daha çok ne zaman yediği daha önemlidir. Örneğin 16:8 ıf diyeti çeşidini baz aldığınızı varsayalım, bu süre zarfında 16 saat aç kalmanız ve. Geri kalan 8 saatte ise daha dengeli ve sağlıklı besleniyor olmanız gerekmektedir. Böylece .intermittent fasting diyetini gerçekletirmiş olursunuz.

If diyetini yaparken unutmamanız gereken en önemli nokta ise diyetisyen kontrolünde yapmanız gerektiğidir. Aralıklı oruç diyetini profesyonel bir diyetisyen gözetiminde yapmadığınız takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple mutlaka aralıklı açlık diyetini bir diyetisyen gözetiminde yapmalısınız.
IF Orucu Nedir?

IF Orucu Çeşitleri Nelerdir?

aralıklı oruç diyetinin 3 çeşidi bulunmaktadır. Bunun sebebi ise, her aralıklı açlık diyeti türünün kişinin metabolizmasına göre değişiklik göstermesidir. Bahsi geçen bu 3 ıf diyeti türü şu şekildedir;

 • 16:8 IF Diyeti

IF diyetinin genel mantığını şu şekildedir. Kadınlar 14 erkeklerin ise 18 saat su, şekersiz ve asitsiz içecekler tüketmesi dışında besinde tüketmediği bir ıf diyeti türüdür. Bu diyet türünde besinler çoğunlukla sebze ve protein ağırlıklı olmasına dikkat edilir. Bunun sebebi, uzun süre aç kalan vücuda yararlı besinler girerek uzun süre tok tutması sağlanmasıdır. 16:8 aralıklı aç kalma diyetini uygularken, akşam yemeğini yiyip ardından sabah kahvaltısını atlamak üzere de yapılabilir.

16:8 ıf diyetinin birçok faydası vardır. Örneğin, metabolizmanın hızlanması, kan şekeri seviyesinin kontrolü ve hatta beyin fonksiyonlarının gelişmesi gibi pek çok faydası mevcuttur.

 • 5:2 IF Diyeti

 İntermittent fasting diyetinin bir türü olan 5:2 aralıklı oruç diyeti sıklıkla tercih edilen bir aralıklı açlık diyetidir. Bu diyet türünde, diğer aralıklı oruç türlerinde olduğu gibi tamamen aç kalmayı içermemektedir. 5:2 ıf diyetinde, haftanın 5 günü normal beslenme rutinini takip ederken, geri kalan haftanın 2 gününde ise normalde alınan kalori miktarının %25’inin alınması hedeflenmektedir. Bahsi geçen bu %25’lik kalori kadınlarda 500 erkeklerde ise 600 kalori civarındadır. 

5:2 ıf diyetinde kilo kaybı, kan şekeri kontrolü, insülin duyarlılığı artışı, hücre yenilenmesi ve hatta yaşlanma karşıtı etkiler gibi birçok sağlık yararına sahip olabilir. Yalnızca ıf diyetini yaparken, mutlaka uzman bir diyetisyen eşliğinde yapmanızı öneririz.

 • Alternatif Aralıklı Oruç Diyeti 

Ye-dur diyeti olarak da bilinen alternatif aralıklı oruç diyetinde, haftada sadece bir veya iki kez uygulanmaktadır. Bu diyet türünden 24 saat aç kalmayı aç kalmayı hedeflemektedir. Örneğin, sabah kahvaltısından sabah kahvaltısına veya akşam yemeğinden akşam yemeğine kadar olan süre zarfında diyetinizi planlayabilirsiniz. Böylelikle sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Aralıklı alternatif oruç diyetinin vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan yararlanmak için mutlaka profesyonel bir destek almanızı öneririz

Aralıklı Oruçta Neler Yenilmeli?

Aralıklı oruç diyetinde besin tüketiminde en çok dikkat etmeniz gereken şey, karbonhidrat alımını en minimum seviyede tutmaktır. Bunun için şeker, çikolata vb. karbonhidrat oranı yüksek besinlerden uzak durmanız gerekir. Bunun yanı sıra protein oranı yüksek süt ve süt ürünler, yumurta, baklagil, balık gibi ürünler tüketilmelidir.

İntermittent fasting diyeti döneminde, olabildiğince soda, kahve, şekersiz siyah ve yeşil çay tüketilmelidir. Bu içecekler yağ yakımını hızlandırdığı gibi aynı zamanda metabolizmanızı da desteklemektedir. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmak adına lifli gıdalar da tüketilmelidir. Lifli gıdalar sizi uzun süre tok tutacağı gibi aynı zamanda da bağırsak hareketlerinizi de  hızlandırır.

Örneğin öğle yemeklerinizi  yağsız tavuk veya sebze çorbası, balık vb. ürünler tüketilebilir.Protein ağırlıklı besinler tüketmek diyetinizi daha rahat devam ettirmenizi sağlar. İçecek tercihlerinizde yine şekersiz ve asitsiz içecekler tercih edilmelidir.

Aralıklı aç kalma diyetinde akşam öğünlerinde bol sebze tüketilmesi faydalıdır. Bunun içinde yoğurt vb. ürünler tüketilebilinir. Akşam öğünlerinde öğünü aşırıya kaçırılmayıp, olabildiğince sınırlandırılmalıdır.

Aralıklı Orucun Faydaları Nelerdir? 

Aralıklı orucun birçok faydası bulunmaktadır. Bunların başında;

 • Sağlıklı kilo verimini destekler.
 • Kandaki şeker oranını dengeler ve vücudun daha sağlıklı işlemesini sağlar.
 • İnsülün direncininin düşmesine fayda sağlar.
 • Yağ yakımını desteklediğinden, vücuttaki trigliserit ve kolesterol oranlarını düzenler.
 • IF diyeti genel olarak hücre yenilenmesini sağladığından, somatotropin denilen gençlik hormonunun daha fazla salgılanmasını sağlar.
 • Vücuttaki stres seviyesinde gözle görülür azalma olur.
 • Aralıklı oruç aynı zamanda hücre parçalanmasına neden olarak, hücrelerin geri dönüşümünü sağlar.

Fedbox’dan Aralıklı Oruç Diyetine Özel ve Leziz Menüler Sizlerle

Fedbox’ın aralıklı oruç diyeti paketleriyle, aralıklı oruç rutinleri kabus olmaktan çıkıyor. Artık diyet rutinleriniz daha eğlenceli ve keyifli hale geliyor.

Fedbox’ın özenle hazırlanmış diyet paketleriyle sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Böylelikle aralıklı oruç diyet paketlerinde ihtiyacınız olan günlük kalori oranları, metabolizma yapısı baz alınarak hazırlanmaktadır. Aralıklı oruç diyeti paketiyle sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olurken, aynı zamanda da lezzetli diyet menüleriyle de damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

2 ana öğün 1 ara öğün olarak tasarlanan ıf diye paketinde, vücudun ihtiyacı olan tüm protein ihtiyacı karşılanmaktadır. Hazırlanan diyet paketleri,  alanında uzman diyetisyenler kontrolünde,  profesyonel aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Böylece hijyen konusunda kafanızda soru işareti kalmadan rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Siz de hemen Fedbox'ın aralıklı oruç diyeti paketleriyle, sağlıklı ve fit bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Vejetaryen Diyet Nedir?

Vejetaryen Diyet Nedir?

Vejetaryen diyet rutini, hayvansal kaynaklı besinlerden kaçınılan ve son zamanlarda oldukça popüler olan bir diyet beslenme şeklidir. Vejetaryen diyet türüne göre genellikle et, balık, kümes hayvanları, süt ürünleri ve yumurta gibi hayvan kaynaklı besinler yerine daha çok meyve baklagil, tam tahıl, fındık, fıstık gibi kuruyemişler  ve yağlı tohumlar tüketilmektedir. 

Vejetaryen diyet rutininde, hayvansal kaynaklı gıdaların tüketilmesinin sağlık, çevre ve etik nedenlerden dolayı sorgulandığı durumlarda uygulanabilir.Ancak, bu diyeti uygularken yeterli protein, demir, çinko, kalsiyum, B12 vitamini ve diğer besin maddelerinin alınması için dikkatli olunması gerekir. Bu nedenle, bir beslenme uzmanıyla konuşarak dengeli bir vejetaryen diyet programı oluşturmak önemlidir.

Vejetaryen diyet türleri kendi içinde 3’e ayrılır. Bunlar;

 • Lakto Vejetaryen

Lakto vejetaryenler genel olarak et, kümes hayvanları ve balık tüketmezler. Diyet rutinlerinde sadece hayvansal kaynaklı süt ve süt ürünleri tarzında ürünler vardır.

 • Vegan veya Katı Vejetaryen

Et, kümes hayvanları ve balığın yanı sıra yumurta, süt,yoğurt ve peynir gibi hayvansal gıdalar da tüketmemektedirler. Hatta veganlar arıdan üretilen balı bile tüketmezler.

 • Semi Vejetaryen

Genel vejetaryen diyet beslenme türüdür. Bazenleri et,balık ve kümes hayvanlarını tüketmektedirler.

Vejetaryen Diyet Nasıl Yapılır?

Vejetaryen diyetini uygulayacaksanız eğer diyet rutininizzde şunları göz önünde bulundurmalısınız.

 • Bitkisel kaynaklı besinler tüketin.

Vejetaryen diyet düzeninde, Kuru fasulye, nohut, mercimek, soya fasulyesi, fındık, tohumlar ve tam tahıllar gibi protein oranı yüksek besinler tüketin. Çünkü vücuda et ve et ürünleri girmediğinden protein oranı yüksek mercimek, nohut gibi kuru baklagiller vücudun ihtiyacı olan proteini karşılarlar.

 • Farklı renkteki meyve ve sebzeleri tüketmeyi ihmal etmeyin.

Farklı renkteki sebze ve renklerdeki sebze ve meyveleri tercih ederken, gökkuşağındaki renklerden ilham alabilirsiniz. Bu size zengin vitamine sahip birçok besini tüketmenizi sağlayacaktır.

 • Tam tahıllı gıdalar önceliğiniz olsun.

Vejetaryen diyette hazımsızlığı ortadan kaldırmak ve sindirimi kolaylaştırmak adına mutlaka Tam buğday, esmer pirinç, tam çavdar ve yulaf gib lif açısından zengin ürünler tüketmelisiniz. Bu sindirim sisteminizi rahatlatacaktır.

 • Süt ve süt ürünlerini asla es geçmeyin.

Vejetaryen diyetinde kesinlikle soya sütü, badem sütü, fındık sütü veya diğer bitkisel sütlere yer verebilirsiniz. Ayrıca,tofu ve soya peyniri gibi bitkisel kaynaklı proteinler de vejetaryen diyeti rutininize zengin sağlayacaktır.

 • Mineral ve vitamin takviyeleri büyük yardımcınız olacaktır.

Vejetaryen diyetinde karşılayamadığınız  kalsiyum ve b12 tarzındaki içerikleri mineral ve vitamin takviyeleriyle sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı bir vejetaryen diyeti yapmış olursunuz.

Vejetaryen Diyeti Faydaları Nelerdir?

Vejetaryen beslenme şeklinin vücuda sindirim açısından birçok faydası bulunmakyadır. Bu faydaların başında ise şunlar gelmektedir.

 • Kalp ve damar sağlığını koruyarak, yakalama riskini en aza indirir.
 • Doğru bir şekilde yapıldığında sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlar.
 • Bakliyat ağırlıklı beslenildiğinden sindirimi aşırı derece kolaylaştırır.
 • Vücuttaki kan şekeri ve insülin oranını düzenler
 • İşlenmiş et vb. ürünler vejetaryen diyetinde yasak olduğundan, vücutta katkı maddesi olan ürün girişi daha az olmaktadır.

Daha Leziz Vejetaryen Menüleri İçin Fedbox Vejertaryen Diyet Paketlerini Deneyin!

Fedbox Vejetaryen diyet paketleriyle artık sağlıklı kilo vererek, fit bir vücuda sahip olmak çok kolay.

Son dönemlerde oldukça popüler ve sağlıklı bir diyet stili olan vejetaryen diyeti, fedbox ile daha eğlenceli ve kolay hale geliyor. Fedbox’ın sunmuş olduğu sağlıklı içeriğe sahip öğünlerle vejetaryen diyet rutininizi oluşturabilirsiniz. Diyet paketinin içinde bulunan, tamamen sağlıklı ve temiz gıdalar ile gönül rahatlığıyla sağlıklı bir şekilde kilo vererek, fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Profesyonel aşçıların oluşturmuş olduğu vejetaryen diyet menülerinin içeriği tamamen diyetisyenlerin kontrolünde hazırlanmaktadır. Böylelikle vejetaryen diyeti yapan kişinin, vücudunun ihtiyaç duyacağı tüm vitamin, mineral ve proteinler Fedbox’ın vejetaryen diyet menüleri tarafından karşılanmaktadır. Oldukça avantajlı fiyata sahip olan fedbox vejetaryen diyet paketleri,1100-1500-1900-2200 gibi kişiye özel kalori seçenekleriyle en doğru diyet menülerini sunmaktadır.

Sizde hemen Fedbox’ın vejetaryen diyet paketinden sipariş vererek, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Detoks Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanda internetin hızla yaygınlaşmasıyla beraber detoks diyeti de çok meşhur olmuştur pek çok influencerın sağlıklı ve fit görünmesi için tercih ettiği detoks diyeti oldukça sağlıklı bir diyet türüdür. Vücuttaki toksinlerden arınmak için tasarlanan bu diyet türü,  sıkı bir şekilde sınırlı kaloriye sahip olup,  kısa bir süre uygulanması önerilmektedir.

Detoks diyeti rutininde, işlenmiş gıdalardan, şekerden, alkolden, kafeinden, süt ve süt ürünlerinden kaçınılmaktadır. Bunun yerine taze meyve ve yeşil yapraklı sebzeler, taze sıkım meyve suları, bitki çayları ve protein oranı yüksek besinler tüketilmektedir.

Detoks diyetini yaparken mutlaka uzman diyetisyenlerden yardım almanızı öneririz. Böylece daha profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz.
Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks Diyetini Kimler Yapabilir?

Detoks diyetini genel manada vücudundaki toksinlerden arınmak isteyen ve yağ yakmak isteyen herkes rahatlıkla tercih edebilir. Fakat bazı durumlar da tercih edilmemesi daha uygun olmaktadır. 

Örneğin; emziren anneler, büyüme çağındaki küçük çocuklar, belli bir hastalığı olan yaşlı bireyler ve kronik hastalığı mevcut olan kişilerin detoks diyetini yapması sağlık açısından uygun değildir. Bu sebeple detoks diyetine başlamadan önce bu durumlar mutlaka göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca,geçmişte veya şu an hali hazırda halen yeme bozukluğuyla uğraşan kişiler, düşük kan seviyesine sahip bireyler de detoks diyetini yapmamalıdırlar. Çünkü bu diyet sindirim sistemlerine ve metabolizmalarının çalışma hızına zarar verebilir.

Detoks Diyeti Faydaları Nelerdir?

Detoks diyetinin metabolizma, sindirim ve cilt konusunda birçok faydası bulunmaktadır. Bunları sayacak olursak;

 • Vücutta bulunan zararlı toksinlerden arınmasını sağlar
 • Vücudu toksinlerden arındırdığı için gençleştirir.
 • Enerji seviyesini maksimum seviyelere ulaştırır.
 • Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar.
 • Cildin parlak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur.
 • Kilo vermeyi kolaylaştırır.
 • Çabuk hasta olmanın önüne geçer.

Yağ Yakıcı ve Ödem Attırıcı Fedbox Detoks Paketleriyle Tanışmanın Tam Zamanı

Fedbox’ın yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı detoks paketleriyle, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayın.

Fedbox’ın ödem atmanıza yardımcı olan detoks paketleri, vücudunuzun ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri karşılamaktadır. Böylece sağlıklı ve hızlı bir şekilde vücutta bulunan yağlardan kurtularak hızlı bir şekilde ödem atabilirsiniz. 

Katı detoks ve sıvı detoks olmak üzere 2 farklı seçeneğiyle size eşsiz bir detoks deneyimi sunan Fedbox birbirinden lezzetli ve doyurucu menüleriyle sizi gün boyunca enerjik hissettirecektir. Uzman aşçıların kaliteli ve sağlıklı besinlerle hazırlamış olduğu detoks paketleri aynı zamanda damaklarınızı şenlendirerek, detoks diyet rutininizi daha keyifli hale getirecektir. Özel kutularda teslim edilen bu diyet menüleri ilk günkü tazeliği ile sunulmaktadır.

Hemen ihtiyacınız olan kaloriyi belirleyerek, Fedbox Detoks Diyet Paketleriyle ödemlerinizden anında kurtulabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve lezzetli tarifler için Yağ Yakıcı Detox Suyu Tarifleri isimli blog sayfamızı ziyaret edin.

Protein Diyet Nedir?

Diyet türleri arasında belkide en çok tercih edilen protein ağırlıklı diyet türü, günümüzde oldukça tercih edilen diyet türlerinin başında gelmektedir. Birçok kişinin tercih ettiği bu diyet türünde, kırmızı et başta olmak üzere  tavuk, balık, süt, yoğurt, yumurta gibi protein açısından oldukça zengin ve yağ açısından ise oldukça düşük olan besinlerin tüketilmesi hedeflenmektedir.Böylelikle bu besinler sadece vücudun hızlı çalışmasını sağlamıyor aynı zamanda yağ yakarak, kalıcı ve sağlıklı bir git görüntü elde etmenizi sağlar. 
Protein Diyet Nedir?

Protein Ağırlıklı Beslenme Diyeti Nasıl Yapılır?

Protein Diyetinde yapmanız gereken en önemli şey ilk olarak kendinizi fiziksel ve mental olarak buna hazırlamaktır. Bu aşamadan sonra ise mutlaka profesyonel ve uzman bir diyetisyenle çalışmaktır. Böylece daha net ve kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.Sonrasında ise yediğiniz içtiğiniz şeyleri iyi bir şekilde belirleyip seçmeniz gerekmektedir. Aşırı yağlı gıdalardan olabildiğince uzak durulmalıdır. Aynı zamanda her gün düzenli olarak 2.5 litrelik su tüketilmesi gerekmektedir. Çünkü protein ağırlıklı diyet yemeklerinde genel olarak protein baskındır. Bu durum sindirim sırasında bağırsakların ekstra efor sarf ederek yorulmasına neden olur bu sebeple bağırsakların sindirimine yardım etmek için su içilmesi gerekmektedir.

Protein Ağırlıklı Diyette Neler Yenilebilir ?

Yüksek ağırlıklı beslenme diyetinde genel olarak yağ oranı az ama protein bakımından zengin içeriklere sahip ürünler tüketilmektedir. Örneğin,

 • Sakatat
 • Kırmızı et ürünlerinin tamamı
 • Yumurta( özellikle sarısı)
 • Süt ve süt ürünleri
 • Salam, sucuk, Sosis gibi İşlenmiş etten yapılan ürünler
 • Balık ve tüm deniz mahsülleri
 • Fasulye türleri
 • Kuruyemiş ve yağlı tohumlar
 • Son olarak yeşil yapraklı sebzeler kesinlikle tüketilmelidir.

Protein Diyetiyle Kaç Kilo Verilir?

Protein diyetinde uzun süre tok tutan besinler tüketildiğinden dolayı, daha hızlı ve sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Fakat kilo verme miktarı kişinin metabolizma ve bünyesine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak incelediğimizde protein diyetiyle ortalama olarak, haftada 3-4 kilo verebilirsiniz. Bunun için mutlaka sağlıklı ve dengeli protein diyetinin yanı sıra spor ve egzersizlere de ağırlık vermeniz gerekmektedir.

Protein Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Protein diyetinin vücut açısından birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaların başında ise, tokluk hissi gelmektedir. Protein diyetinde, protein oranı yüksek doyurucu besinler tüketildiğinden uzun süreli tokluk hissi yaratır. Böylelikle uzun süre tokluk hissi yarattığından dolayı, kan şekerini de düzenler. Buna ek olarak yakımı gerçekleşen proteinler kas kütlesine dönüşerek, daha sağlıklı ve fit bir görüntü elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda yağ yakımını hızlandırarak, daha hızlı kilo vermenizi sağlar. 

Fedbox’ın Lezzetli Protein Diyeti Menüleriyle Sağlıklı Kilo Verimine Merhaba Deyin!  

Sağlıklı kilo vermek ve kas kütlenizi artırmak istiyorsanız, Fedbox’ın protein diyeti tam size göre.

Diyet yaparken ihtiyacınız olan günlük protein oranını karşılamanızı sağlayacak, birbirinden farklıı ve lezzetli menülerle diyetinizi destekleyen Fedbox diyet menüleri, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Birbirinden farklı menülerle damak zevkini şenlendirecek protein diyet menüleri, profesyonel aşçılar tarafından tüm sağlık koşulları göz edilerek hazırlanmaktadır. Böylece hijyen açısından kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermektedir. Size özel sunulan kalori seçenekleriyle vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarını kişiye özel belirlemektedir. Böylelikle metabolizmanıza en uygun diyet programını oluşturabilirsiniz.

Hemen ihtiyacınız olan kaloriyi belirleyip, Fedbox'ın protein diyeti paketleriyle sağlıklı yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Sizde hemen size en uygun diyet rutinini belirleyerek, Fedbox In sağlıklı diyet paketleriyle tanışabilirsiniz. Avantajlı fiyatlara sahip olan Fedbox diyet menüleri, hızlı teslimat garantisi ile sizlere eşsiz bir diyet menüsü fırsatı sunmaktadır. Hemen siparişinizi oluşturarak sağlıklı yaşama merhaba diyebilirsiniz.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır