Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Kilo Koruma Nasıl Yapılır?

Kilo Koruma Nasıl Yapılır?

Kilo koruma konusunda birçok kişinin yanlış yaptığı şey, beslenme hataları oluyor. Bu hatalardan kurtulmak için çok sayıda tedbir alınabilir.

 

Kilo koruma kilo verme sürecinin doruk noktasıdır. Bu yüzden son derece önemli olmasıyla bilinir. Farklı kilo problemlerinin söz konusu olduğu hallerde de yapılan cerrahi müdahalelerin ardından da kilo alımı görülebilmektedir. Bu durumda hangi yanlışların yapıldığının bilinmesi önem kazanacaktır. Çünkü kilo kontrolü sağlıklı yaşam için gereklidir ve bu ideal kiloyu korumak sağlıklı yaşamı garantiler.

 

30 ila 50 yaşları arasında nüfusun %70'i fazla kiloludur. Bu nedenle her zaman kilonuzu kontrol etmelisiniz. Fazla kilolu olmak aslında hipertansiyon, tip 2 diyabet, uyku apnesi, felç ve kardiyovasküler problemler ve kalp krizi gibi çeşitli hastalıklara yol açtığı için her yıl çok yüksek bir ölüm yüzdesinin ana nedenidir.

 

Bu nedenle, sağlıklı bir kiloyu korumak, refah için hayati önem taşır. Her bir kişi için önerilen kiloyu korumak, içsel düzeyde sonsuz fayda sağlamanın yanı sıra, benlik saygısının artmasını ve daha fazla özgüveni teşvik eder. Ancak, bu hedefe ulaşmak ve daha sonra bunu sürdürmek her zaman kolay değildir.

 

Kilo Korumanın Yolları

 

Unutulmamalıdır ki, çoğu durumda, diyetlerin belirli gıdaların belirli bir süre ortadan kaldırılmasından kaynaklanan korkulan bir toparlanma etkisi vardır. Kilo kaybı için diyetin sırrı her bünye için farklılık gösterir.

 

"Ne yaparsam yapayım, kilo veremiyorum." Bu şikayeti duymak giderek daha yaygın hale geliyor. Gördüğünüz gibi, nüfusun %40'ından fazlasının aşırı kilolu olduğu göz öne alındığında bu şaşırtıcı değildir. 30 ile 50 arasındaki yaş grubunda, aşırı kilo vakaların %70'ini etkilediğinden, yüzde daha da kötüdür.

 

Bizi Şişmanlatan Sebep Nedir?

 

Bu kadar çok insanın formda kalması neden bu kadar zor? Beslenme uzmanları, kötü beslenme ve dengesiz beslenmenin obezitenin nedenlerinden biri olduğunu bildirmektedir. Uzun yıllar boyunca aşırı kilolu olmanın sadece aşırı yemekten kaynaklandığı düşünüldü. Bu nedenle, az yemenin kilo vermeye yardımcı olduğu düşünüldü, bu yüzden bu tür diyetlerin tümü yaygınlaştı.

 

İyi bir diyetin anahtarı ne yediğinizde yatar. En iyi tavsiye, sağlıklı olan diyetleri takip etmektir. Belirli türdeki yiyecekleri yemenin yasak olduğu diyetlerden kaçınmalı ve her zaman normal diyetimizde karbonhidrat, yağ ve proteinlerin yanı sıra vitamin ve mineral içeren yiyecekleri dengeli bir şekilde almalıyız.

 

Diyetinizde çok miktarda yağ ve karbonhidrat olması sağlıksızdır. Çünkü bu tür yiyecekler temel besin maddelerinin eksikliğine yol açabilir. Bu sağlıksız diyetin sonucu, metabolizmanın yavaşlaması ve bu fazla kiloları vermenin daha zor olmasıdır.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır