Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Neden Büyük Catering Şirketleriyle Çalışmalısınız?

Neden Büyük Catering Şirketleriyle Çalışmalısınız?

Günümüzde pek çok catering şirketleri bulunmaktadır. Bu catering şirketleri, kendi içerisinde sağlamış oldukları hizmet kalitesi ve standartlarına göre kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler, butik catering şirketleri ve büyük kurumsal catering şirketleri olmak üzere ikiye ayrılır. Bu catering kategorilerinin kendine göre belli avantajları olsada, büyük kurumsal catering şirketlerinin daha çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Gelin hep beraber bu avantajlara göz gezdirelim. Hepinize keyifli okumalar dileriz.

Büyük Catering Firmaları Hangi Hizmetleri Sağlar?

Büyük catering şirketleri küçük yapıdaki butik catering şirketlerine göre çeşitli catering hizmetleri sunmaktadırlar. Bu sayede müşterilerinin ihtiyacı olan tüm catering ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Fakat küçük catering şirketleri hem çalışan kişilerin azlığından dolayı, hemde yeterli imkanları olmadıkları için bu  hizmetleri sağlayamazlar. Büyük ölçekli catering şirketlerinin sağlamış olduğu hizmet çeşitliliğini incelediğimizde; Endüstriyel catering, ofise teslim catering, mobil catering, özel catering hizmeti çeşitleri göze çarpmaktadır.

 • Endüstriyel Catering Hizmeti (iş yerinde yemek hizmeti)

Çoğunlukla ticari ve kurumsal işletmelerin tercih ettiği bir catering türüdür. Özellikle son dönemlerde popüler olan endüstriyel catering servisi, catering şirketlerinden sıklıkla talep edilen bir hizmettir. Bu catering hizmeti doğrultusunda catering şirketleri işletmelere, menü planlanmasından sunum aşamasına kadar tüm aşamalar da destek sağlamaktadır. Firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen bu catering hizmeti genel olarak yıllık bazlı sözleşmeler ışığında yürütülmektedir.

 • Ofise Teslim Catering

Ofise teslim catering hizmetlerinde, catering şirketleri aylık bazlı catering menülerini kendi mutfağında hazırlayarak, firmalara tek kullanımlık çatal,kaşık, tabak gibi sunumluklar ile sunulmaktadır. Böylece hem pratik hemde kolay bir catering hizmeti sağlanmış olunuyor.

 • Mobil Catering Hizmeti

Günümüzde birçok nokta da görmüş olduğumuz mobil catering hizmeti, son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Özel olarak tasarlanmış minibüs veya kamyonetler de verilen bu hizmetler ile, daha pratik ve hızlı bir catering deneyimi yaşanabilir. Özellikle açık hava konserleri, ve etkinlik alanları gibi yerlerde rastlanan bu catering yemek servisi, çoğunlukla fast food tarzı catering menüleri sunmaktadır.

 • Özel Catering Hizmetleri

Mutlu ve özel anılara ev sahipliği yapan özel catering hizmeti, genel manada düğün, nişan, özel davet ve etkinlikler,doğum günü kutlamaları gibi alanlardan hizmet vemektedir. Bu hizmet dahilinde menü planlamasından, sunuma ve 

temizlik süreci gibi birçok süreçle ilgilenmektedir. Bu noktada yapmanız gereken tek şey, yapmış olacağınız etkinlik ile ilgili detayları catering şirketine bildirmeniz olacaktır. Geri kalan tüm detayları catering şirketleri sizin için halledecektir.

Büyük Catering Şirketleri Nelere Dikkat Ederler?

Büyük catering şirketlerinin belli başlı kriterlere dikkat etmesi gerekmektedir. Bu kriterleri incelemek gerekirse;

 • Büyük catering şirketleri Eve catering servisi veya herhangi bir etkinliğe hizmet sağladığından dolayı, kaliteli ürünler kullanarak yemekler yaparlar. 
 • Büyük catering şirketleri küçük ölçekli catering şirketleri ile kıyaslandığında Catering menülerinde besin güvenliğine oldukça dikkat ederler. Bu sebeple besin güvenliği seviyeleri üst seviyelerdedir. Butik catering şirketlerinde besin güvenliği orta seviyelerdedir.
 • Büyük ölçekli catering şirketleri, müşterilerine  catering hizmeti sunarken  kesinlikle esneklik ve yaratıcıdırlar. Bu sayede organizasyonlar ve etkinlikler  daha verimli geçerek müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkarırlar. Ancak butik catering firmaları belli bir kalıpta çalıştıkları için yaratıcı veya esnek çalışma stilleri mevcut değildir.
 • Profesyonel ve gelişmiş catering şirketlerinin yapmış oldukları catering yemek menüleri, en ince detayların bile düşünülüp hazırlanır. Böylece organizasyonlarda sunum ve  ikram açısından aksaklıklar yaşanmaz. Fakat küçük ölçekli catering şirketlerinde bu aksaklıklar çok fazla yaşanır.
 • Catering hizmetinin planlanış sürecinden sunuş aşamasına kadar etkili iletişim kurulduğundan dolayı olası aksilikler yaşanmamış olunur. Küçük butiklerde ise müşteriyle bir kez diyalog kurulduğundan dolayı olası aksiliklerin yaşanması muhtemeldir.
 • Ayrıca büyük catering şirketleri mutlaka çalışan kişilerin sekörel bilgisinin olduğundan ve donanımlı kişiler olduğundan emin olur. Butik catering şirketleri ise çalışan maliyeti açısından, genellikle stajyerler veya daha sektörde yeni olan kişilerle çalışırlar.

Büyük Catering Firmalarıyla Çalışmanın Avantajları Nelerdir? 

Büyük catering şirketleriyle çalışmanın, hem maliyet hemde zaman açısından pek çok avantı bulunmaktadır. Bu avantajların başında şunlar gelmektedir;

 • Deneyim ve Uzmanlık 

Deneyim ve uzmanlık kriteri catering şirketleri için oldukça önemli bir durumdur. Çünkü catering sürücünün daha doğru ve planlı şekilde yürütülmesini sağlar. Bu sebeple büyük catering şirketleriyle çalışmak her zaman için sizi avantajlı konuma taşıyacaktır.Örneğin;  büyük catering şirketleri alanında uzman ve deneyimli oldukları için yemeklerin kalitesi, sunumu ve hizmetin profesyonelliği konusunda size büyük avantaj sağlayacaktır.

 • Geniş Menü Seçenekleri

Büyük catering şirketleri müşteri memnuniyetini üst seviyede tuttukları için ve müşterilerinin memnuniyetlerini önemsediklerinden dolayı, menü seçenekleri oldukça geniştir. Özellikle müşterilerin diledikleri yiyecekleri dikkate alınarak yapılan geniş alakart menüler hem sizleri hemde sevdiklerini çok memnun edeceğini söyleyebiliriz.

 • Kapasite ve Kaynaklar

Kalabalık ve profesyonel bir aşçı ve diyetisyen takımına sahip olan büyük catering şirketleri, yeterli sayıda çalışana sahip olduklarından dolayı büyük etkinliklerde veya organizasyonlarda hizmet sağlayabilirler. Böylelikle yemek ve sunum konusunda kaliteli bir hizmet gerçekleştirmiş olurlar. 

 • İhtiyaca Yönelik Özel Hizmetler

Büyük catering şirketleri genellikle özel ihtiyaçları karşılamak için daha fazla kaynağa sahiptirler. Durum böyle olunca da, özel diyet gereksinimleri veya gıda hassasiyeti bulunan müşterilerine özel menü içerikleri oluştururlar. Bu durum büyük catering şirketlerinin kaynak açısından daha zengin olduğunu gösterir.

 • Uzman ve Profesyonel Çalışanlar

Büyük catering şirketleri alanında uzman ve profesyonel kişilerle çalıştığından dolayı, sunum menü ve müşteri memnuniyeti konusunda üst düzey bir memnuniyet sunar. Bu yüzden büyük catering şirketleriyle çalışırsanız, etkinlik ve organizasyonlarınız kusursuz bir şekilde gerçekleşecektir.

 • Kalite Düzeyi

Profesyonel düzeyde hizmet sağlayan büyük catering şirketleri, hem deneyimli çalışanlar açısından hemde imkanlar dahilinde daha kaliteli hizmet sunarlar. Özellikle besinlerin güvenilirliği açısından sürekli denetlemeler yapabilir. Böylelikle müşterilerinin sağlığını garanti altına almış olurlar. 

 • Maliyet Avantajı

Büyük ölçekli üretim ve tedarik sağladıklarından dolayı, büyük ölçekli catering şirketleri maliyet açısından sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bunun temel nedeni, menü için ürünleri toptan bir şekilde temin ettikleri için daha uyguna satın alırlar. Bu durum da haliyle ödemiş olduğunuz catering fiyatlarına yansımaktadır. 

 • Üst Düzey Planlama Ayrıcalığı

Büyük ölçekli catering şirketleri birçok etkinlik ve uygulamalarda detaylı planlama yaptıklarından dolayı tüm sürece hakimlerdir. Bu nedenden dolayı düzenlenen tüm organizasyonlarda kesintisiz hizmet sunmaktadırlar. Yapılan organizasyonlarda, sunumdan yemek seçimine kadar tüm süreci kesintisiz bir şekilde planlamaktadırlar.

 • Geniş Ulaşım Ağı

Büyük catering şirketleri, geniş ulaşım ağlarına sahip oldukları için yemekleri çok sayıda konuma kolayca teslim edebilirler. Aynı zamanda beklenmedik durumlar veya acil etkinlikler için hızlı bir şekilde müdahale ederek, sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadırlar.

Neden Catering Hizmetinde Fedbox’ı Tercih Etmeliyim?

Büyük catering firmalarından olan Fedbox rahatlığını keşfetin! Sunmuş olduğu birbirinden lezzetli catering şirketleri ile önemli davetlerinizde sizlere profesyonel sonuçlar sunmaktadırlar. Sunmuş olduğu bu hizmet doğrultusunda, işyerlerinizde ve organizasyonlarınızda mükemmel sonuçlar sunar.

Geniş dağıtım hizmeti sayesinde dilediğiniz her yere hizmet sağlamaktadır. İstanbul içi ve istanbul dışında sağlamış olduğu bu heniş teslimat ağı sayesinde tüm menüler zamanında teslim edilmektedir. Böylece zamandan çokça avantaj sağlamış olursunuz.

Sizde özel alanlarınız için catering şirketi arayışında iseniz, vakit kaybetmeden Fedbox’ın profesyonel ekibiyle tanışarak, özel anlarınızı daha da özel kılabilirsiniz.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır