Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Sağlıklı Yaşam Önerileri

Sağlıklı Yaşam Önerileri

Sağlıklı yaşam önerileri her insanın sağlıklı bir şekilde yaş almasını sağlayan ve aslında olması gereken yaşam tarzları arasında yer alır.

 

Sağlıklı yaşam önerileri her yaştan insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için gereken tavsiyelerdir. Hepimiz daha iyi bir hayat yaşamak isteriz. Ancak bugün bu yazıda, sadece daha sağlıklı bir yaşam sürmenin değil, her şeyden önce onu daha "besleyici" bir şekilde yaşamanın nasıl mümkün olduğundan bahsetmek istiyoruz.

 

Daha sağlıklı bir yaşam sürmek için sadece ne ve nasıl yediğinize dikkat etmeniz gerekmez. Beslenmenin belirleyici bir rol oynadığı açıktır. Ancak kilomuzu ve yemekle olan ilişkimizi etkileyebilecek başka birçok faktör de vardır. Bu nedenle hayatımızın tüm yönlerine odaklanmak önemlidir.

 

1. Su içmeliyiz!

 

Vücudumuzun %70'i sudan oluşur! Sıvı eksikliği kolayca dehidrasyona neden olabilir ve bu da enerji seviyelerini düşürebilir, metabolizmayı yavaşlatabilir ve bizi aç hissettirebilir. Gün içinde ne kadar içtiğinizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız 1,5 litrelik bir şişe su alıp bununla yetinmenizi öneririz. Tek yapmanız gereken gün boyunca sürekli olarak içmek - önerilen minimum günlük miktarı aldığınızdan emin olmanın kolay bir yoludur.

 

Bu tavsiye aynı zamanda bizi ortak bir sorundan da koruyor: Tembellik nedeniyle ve sıklıkla yeterince içmiyoruz? Çok fazla endişelenmeyin er ya da geç herkesin başına gelir. Ancak yanında su şişemiz olursa, doğru miktarda içip içmediğimizi hemen anlamamız daha kolay olacaktır.

 

2. Yiyeceklere olumlu bir şekilde bakın

 

Birçoğumuz içgüdüsel olarak yiyecekleri olumsuz bir şekilde düşünürüz. Ancak tam tersi bir tuzağa düşmeyin: Yemek takıntısı sadece size sorun çıkarır. Sağlıklı beslenmeye takıntılı insanlar, gıda konusunda giderek olumsuz hale gelirler. Çoğu zaman, bu olumsuzluk, yutulan her şeyi kontrol etme çılgınlığına bile dönüşmediği zaman, paranoyayla sonuçlanır.

 

Bu saplantının size nasıl katlanılması zor bir stres getireceğini ve kişilerarası ilişkilerde sorun yaratması muhtemel olduğunu söylemeye gerek yoktur. Yemekle olan ilişkiyi sükunet içinde yaşamak istiyorsanız, tam tersini yapmalısınız: Anahtarı pozitif enerjiye çevirin ve yemek düşüncesiyle ilgili olumsuzlukları iptal edin. Yiyeceklerin kontrolünün sadece bizde olduğunu unutmamalıyız. Sağlıklı yaşam önerileri olarak tatlı yemediğinize üzülmek yerine ne kadar meyve yiyeceğinize odaklanabilirsiniz.

 

3. Bilinçli yaşayın

 

İş beslenme olduğunda kontrolün bizde olduğunu asla unutmamamız gerektiğini gördük. Ama her şeyde durum böyle değil. Çevremizdeki çevre hem zihinsel hem de fiziksel sağlığımızı etkileyebilir. Ve ne yazık ki, bizi çevreleyen tüm dinamikleri her zaman kontrol edemeyiz. Aslında, çoğu durumda hiçbir kontrole sahip olamayız. Öyleyse neden etrafımızdaki çevrenin her yönünü kontrol etmek için boşuna uğraşalım? Kendimize gereksiz stres atıyoruz!

 

4. Acele etmeyin

 

Başkalarını sevmek ve başkalarına vermek iyi hissetmek için önemliyken, kendimize zaman ayırmak belki daha da önemlidir. Sıklıkla kendi iyiliğimiz için zaman ayırmayı unuturuz. Ancak başkalarına yardım etmek için her şeyden önce dengede olmamız ve kendimizi iyi hissetmemiz gerektiğini asla unutmamalıyız. Benlik saygınızı yeniden kazanmanıza ve enerjinizi yeniden doldurmanıza yardımcı olmak için zaman ayırın. Bu noktada sadece daha sağlıklı bir yaşam sürmekle kalmayacak, aynı zamanda başkalarının kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabileceğiz.

 

5. Uyku kalitesine dikkat edin

 

İyi uyuduğumuzda daha enerjik oluruz, daha sağlıklı yiyecek seçimleri yaparız ve obez olma olasılığımız daha düşüktür. Uyku kalitesine dikkat etmek çoğu zaman hafife alınır! Ama gerçekte günümüzün kalitesini belirleyen en önemli değişkenlerden biridir. Ama bu sadece ruh hali ile ilgili değil. Uyku kalitesi de sağlığımızın kalitesini önemli ölçüde etkileyebilir. Sağlıklı yaşam önerileri sizi ömür boyu zinde kalmanız açısından motive edecektir.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır