Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Sağlıklı Zayıflama ve Kilo Vermenin Yolları

Sağlıklı Zayıflama ve Kilo Vermenin Yolları

Kilo verme söz konusu olduğunda sağlıklı yöntemlere başvurmak önerilir. Etkili olduğu söylenen pek çok uygulama arasından kişinin vücuduna uygun olanları seçmek gerekir. Temelinde herhangi bir kanıt bulunmayan fikirler sağlığı tehlikeye sokabilir. Bilim adamlarının yıllarca süren farklı çalışmaları göz önünde bulundurulmalıdır. Peki bu çalışmalara dayanarak ortaya çıkan sağlıklı zayıflama ve kilo verme yolları nelerdir? Gelin, birlikte inceleyelim...

- Çok düşük kalorilerle beslenmeyin. Kilo vermenin yolları matematiğe dayanır. Yaktığınız kaloriden daha az kilo alırsanız kilo vermek mümkün olur. Düşük kalori ile beslenmek ise bağışıklık sistemini etkiler. Hastalık, bitkinlik ve kas kaybı ortaya çıkar. Metabolizma yavaşladıkça kilo vermek daha zor hâle gelir.

- Yemeklerden önce su için. Bu, hem kadınlarda hem de erkeklerde işe yarayan yöntemlerden biridir. Su içmek metabolizmayı %30 oranında hızlandırır. Ayrıca yemekten önce su içmek tokluk hissini artıracağı için gereğinden fazla yemenizin de önüne geçmiş olur.

- İşlenmiş şekerden kaçının. Mısır şurupları gibi tatlandırıcılar kilo verme yolları konusunda önünüze çıkan en büyük engeldir. Sadece kilo vermek isteyenler için değil tüm insanlar için sağlığı tehdit edici etkiler taşır. Rafine şeker kalp hastalığı, şeker hastalığı ve benzer pek çok rahatsızlığa neden olur.

- Porsiyonlarınızı küçültün. Klişe bir yöntem gibi görünebilir. Fakat kilo verme yolları arasında psikolojinin gücünü hafife almayın. Küçük tabaklarda küçük porsiyonlar tüketmek kalori alımını azaltır. Ayrıca doyma hissinizi de kuvvetlendirir.

- Egzersizi ihmal etmeyin. Egzersizler en ideal kilo verme yolları arasında kabul edilir. Hem kalori yakmak hem de fiziksel ve zihinsel sağlığı korumak için ideal bir yöntemdir. Koşu ya da tempolu yürüyüş gibi kardiyo egzersizlerine ağırlık verin. Bu tarz hareketler göbek yağlarını ve iç organlar arasında oluşan yağlanmayı önler.

- Yeşil çay için. Kahve gibi yeşil çay da kilo vermeye yardımcıdır. Çünkü içeriğinde az da olsa kafein vardır. Ama daha da önemlisi kateşin adı verilen güçlü antioksidanlar barındırır. Sağlıklı zayıflama ve kilo verme yolları araştırmanızda yağ yakımını artıran yeşil çayla karşılaşabilirsiniz. Bu bitkinin gücünü önemseyin ve öğünlerinizden sonra 1 bardak tüketmeyi deneyin.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır