Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Sıvı Detoks İle Kaç Kilo Verilir?

Sıvı Detoks İle Kaç Kilo Verilir?

Sıvı detoks olarak da bilinen sıvı diyeti, son dönemlerde oldukça popüler olan ve sıklıkla tercih edilen diyet türlerinin başında gelmektedir. Etkili ve kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlayan bu diyet türü hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabını sizler için hazırlamış olduğumuz “Sıvı Detoks Kaç Kilo Verdirir?” içeriğimizle cevap bulabilirsiniz. İçeriğimizi inceleyerek, sıvı detoks diyetinin tüm bilinmeyenleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hepinize keyifli okumalar ve sağlıklı günler dileriz!

Sıvı Diyeti Nedir?

Sıvı Diyeti Nedir

Son zamanlarda popüler haline gelen sıvı detoks diyetleri, son dönemlerde pek çoğumuzun tercih ettiği zayıflama yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Oldukça tercih edilen bu sıvı beslenme detoksu tamamen sıvı odaklı olup, vücuttaki zararlı toksinlerin vücut dışına atılması sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı yapmış olduğunuz sıvı beslenme diyeti belirli bir süre yapılıp, vücudu dinlendirerek vücudunuzun daha verimli çalışmasını sağlamaktadır. 

Sıvı Diyet Sağlıklı Mıdır?

Sıvı detox diyetlerini 3 veya 5 gün yaptığınız takdirde oldukça sağlıklı ve bir o kadar da fayda sağlayan bir diyettir. Bu sıvı detoks programı sayesinde, vücudunuzda oluşan ödem vb. durumlardan dolayı meydana gelen sıvı birikimini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sıvı Beslenme Diyeti Nasıl Yapılır?

Sıvı detox rutinin yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu noktalar diyetinizin daha verimli ve sağlıklı geçmesini sağlar. Örneğin; Tüketmiş olacağınız besinlerin hepsinin düşük kalorili olması gerekir. Böylelikle vücudunuza daha düşük kalori girerek, zayıflamanıza büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra kullandığınız tüm besinlerin taze olması gerekir. Çünkü taze besinlerin zayıfla üzerindeki etkisi daha fazladır. Aynı zamanda hazırlamış olduğunuz sıvı detoxları, ortalama 30 dakika içerisinde tüketmeniz gerekmektedir. Böylece tükettiğiniz besinlerden daha fazla besin değeri elde etmiş olursunuz.

Sıvı beslenme detoksun da bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise yağ, tuz, şeker ve paketli işlenmiş gıda tüketimidir. Diyet rutininiz boyunca bunlardan uzak durmanız gerekmektedir. Uzak durulduğu takdirde istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Eğer süreç boyunca sadece sıvı ağırlıklı beslenmeye bağlı kalmak istemiyorsanız, mutlaka ama mutlaka öğünlerinizden birine katı beslenme eklemelisiniz. Böylelikle daha sıvı detoks diyetine daha motive olabilirsiniz. 

Tüm bunları yaparken spor rutinlerinizi asla ihmal etmeyin. Böylelikle zayıflamadan kaynaklı sarkma ve deformelerin önüne geçebilirsiniz.

Sıvı Detoks Programı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli

Sıvı beslenme programına başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir kaç ayrıntı bulunmaktadır. Bu ayrıntılar diyetinizin daha verimli ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Bunun için ilk olarak, sıvı beslenme diyetine başlamadan 2-3 gün öncesinde alkol ve kafein gibi zararlı maddeleri bırakmanız gerekmektedir. Bunun yanında işlenmiş gıda, kırmızı et,şeker, tuz, süt ve süt ürünleri, unlu mamüller ve ekmekten uzak durmalısınız. Bunun yerine ceviz, fındık, sebze, kinoa, kurubaklagil ve karabuğday tüketmeniz gerekmektedir. Bu alışkanlıkları 2-3 gün öncesinde bırakmak vücudunuzun sıvı besinlere alışması açısından daha kolay olacaktır.

Sıvı Detoks Diyetinde Neler Yenilmeli?

Sıvı Detoks Diyetinde Neler Yenilmeli

Sıvı detox rutinleri genelde minimum 3 maksimum 5 gün devam eden bir süreç olduğundan dolayı, yediğiniz şeylere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktada sizin için hazırladığımız örnek detoks beslenme rutini inceleyebilirsiniz. Bu beslenme rutinin yanı sıra sizin için özel hazırlanan sıvı detoks paketlerini de tercih ederek, rutininizi daha verimli hale getirebilirsiniz. İşte sizin için hazırlamış olduğumuz sıvı beslenme diyeti örneği;

1.Gün

 • Sabah

Salatalık,limon,zencefil ve maydanoz gibi besinleri blenderdan geçirerek, su ekleyip meyve suyu formuna getirebilirsiniz.

 • Ara Öğün

1 fincan yeşil çay

 • Öğlen

Marul, zencefil, limon ve ıspanağı blenderdan geçirip aynı zamanda da su ekleyip meyve suyu elde edebilirsiniz.

 • Ara Öğün

1 bardak taze nar suyu

 • Akşam

Zencefil, pancar, limon ve havucu posa haline gelene kadar blenderdan geçirip, su ekleyerek meyve suyu hazırlayabilirsiniz.

2. Gün

 • Sabah

Elma, ananas ve naneyi güzelce blenderdan geçirerek biraz su ekleyip, meyve suyu hazırlayın

 • Ara Öğün

1 bardak taze sıkılmış elma suyu

 • Öğlen

1 kase balkabağı çorbası

 • Ara Öğün

Bal, Pul biber ve zerdeçalı blenderda karıştırıp, içerisine su ekleyerek meyve suyu hazırlayabilirsiniz.

 • Akşam

1 bardak taze sıkılmış elma ve naneli meyve suyu

3.Gün

 • Sabah

Karalahana, limon ve salatalık blenderda karıştırılarak, doğal sıvı detoks suyu elde edebilirsiniz.

 • Ara Öğün

1 bardak taze sıkılmış limonlu havuç suyu

 • Öğlen

Ispanak, nane, marul ve zencefili blendırdan geçirip, içine su koyup doğal bir detox suyu hazırlayın.

 • Ara Öğün

1 bardak taze sıkılmış naneli elma suyu

 • Akşam

Dereotu, ıspanak ve kabağı kullanarak detoks çorbası hazırlayın.

Sıvı Detox Rutini Sonrası Nasıl Beslenmeliyim?

Sıvı detoks diyeti sonrasında da mutlaka beslenme rutinlerinize dikkat etmeniz gerekir. Çünkü beslenme rutininize dikkat etmediğiniz taktirde, sıvı diyetiyle verilen kilolar tekrardan alınabilir. Bu durumda diyetin verimsiz olmasına neden olur. Bunun için dengeli ve düzenli bir rutin oluşturmanız gerekmektedir. Örneğin; sık sık ama az az yiyerek formunuzu koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra olabildiğince aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli ürünlerden uzak durmanız gerekir. Aynı zamanda sıvı detoks programı sonrasında hazır paketli gıdaları da tüketmemeniz gerekmektedir. Böylece daha sağlıklı bir yaşam sürmenizin yanı sıra, vermiş olduğunuz kiloları tekrar almayarak, mevcut kilonuzu korumuş olursunuz.

Sıvı Diyetin Faydaları Nelerdir?

Sıvı detoks programı doğru ve planlı bir şekilde uyguladığınızda, sindirim sistemi başta olmak üzere vücudunuzda pek çok fayda sağlamaktadır. Bu faydaları sıralamamız gerekirse;

 • Metabolizmanın dinlenmesini sağlayarak, sindirim sisteminin daha iyi ve daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.
 • Bol miktarda sıvı tüketildiğinde dolayı, cildin ihtiyacı olan nem oranı karşılanır. Böylelikle daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşulur.
 • Sıvı detoks programı Katı gıdalara göre daha az kaloriye sahip olduğundan dolayı, kilo verimini hızlandırır.
 • Sıvı beslenme detoksu, adından da anlaşılacağı üzre detoks etkisine sahip olduğundan dolayı, bağırsakları ve böbrekleri temizlemektedir. Böylece sisdirim sistemi sağlığı desteklenmiş olunur.
 • Sıvı beslenme diyeti genel olarak sıvı formda olduğundan dolayı, mideyi daha az yorduğu için, midenin dinlenmesine yardımcı olmaktadır.
 • Tüketilen besinler sıvı olduğundan dolayı,sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını sağlayarak, kabızlık sorununu ortadan kaldırır.
 • Sıvı detoks programı maliyet açısından karşılaştırıldığında, daha çok sebze ve meyve odaklı olduğu için diğer diyet rutinlerine göre daha uygundur.
 • Sıvı beslenme diyetinde, besinlere pişirme ve haşlama gibi uygulamalar yapılmadığı için besinlerin değeri azalmamaktadır.

Sıvı Detoks Programının Zararları Nelerdir?

Sıvı Detoks Programının Zararları Nelerdir

Sıvı beslenme detoksunun faydası olduğu kadar zararı da bulunmaktadır. Bu zararlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiği gibi aynı zamanda sıvı detoks diyetinin yapılış süresine göre de değişiklik göstermektedir. Çünkü 3 veya 5 günden fazla süren sıvı detox rutinini, vücudunuza zararları olabilmektedir. Bu zararlar sindirim ve bağışıklık sistemini etkileyebiliriz. Bu nedenle sıvı detoks programını mutlaka 5 günden daha fazla sürede yapmamalısınız

Sıvı Detoks En Fazla Kaç Gün Yapılmalıdır?

Sıvı detoks programları genel olarak ortalama 3 ile 5 gün arasında yapılması uygundur. Bunun temel nedeni, 3 veya 5 günden fazla yapılan sıvı detoksu vücudun tüm sindirim ve boşaltım sistemini olumsuz yönde etkiliyor olabilmesidir. Bu yüzden uzman bir diyetisyen eşliğinde size en uygun 3 veya 5 günlük program belirlenmelidir.

Sıvı Detoksla Kaç Kilo Verebilirim?

Yapmış olduğunuz sıvı beslenme detoksu sayesinde 3 günde ortalama olarak 3 kiloya yakın bir kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Tabii bu durum kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Fakat sıvı beslenme detoksu ile vücudunuzda meydana gelen ödem gibi durumlardan kurtularak, kendinizi daha hafif ve ince hissetmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle ödem sonrasında vücudunda gözle görülür bir incelme yaşayarak, kendinizi daha özgüvenli ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Sıvı detox programı ile 3 günde 3 kiloya yakın yağ yakımı yaparak, sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Fedbox’ın Diyet Paketleriyle, Sıvı Beslenme Detoksu Sonrasında da Sağlıklı ve Zinde Kal!

Fedbox’ın sıvı detoks paketli ile sıvı beslenme diyetinizi sağlıklı bir şekilde devam ettirerek, dilediğiniz formu yakalayabilirsiniz.

 Bunun yanı sıra diyet rutininizde vermiş olduğunuz kiloların devamlılığını sağlamak ve sağlıklı bir form yakalamak istiyorsanız 21 günlük reset paketiyle sağlıklı bir şekilde kilo veriminizi destekleyebilirsiniz. Fedbox’ın uzman aşçılar tarafından hazırlanan 21 günlük diyet paketleriyle damaklarınızı şenlendirirken, aynı zamanda da kilo veriminizi devam ettirebilirsiniz.

Ayrıca vermiş olduğunuz tüm bu kiloları uzun vadede devam ettirmek ve ulaşmış olduğunuz mevcut kilonuzu korumak istiyorsanız, Fedbox’ın uzman diyetisyenleri tarafından hazırlanmış diyet yemek paketini tercih edebilirsiniz. Böylelikle ideal kilonuzu korurken, aynı zamanda da dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Fedbox’ın birbirinden sağlıklı diyet paketlerinden dilediğinizi seçerek, sağlıklı ve fit hayata merhaba diyebilirsiniz.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır