Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi yazıp arama simgesine tıklayınız.
Ara Tutar 0.000,00
Toplam İndirim 000,00
Ödenecek Toplam Tutar 0.000,00

Zayıflama Sürecinde Yeşil Çay Etkisi

Zayıflama Sürecinde Yeşil Çay Etkisi

Yeşil çay, diyet ve sağlık dostu bir bitkidir. Pek çok içeceğin aksine doğal ve güçlendirici etkiler barındırır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırdığı için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Günümüzde diyetisyenlerin tavsiye listesinde de yeşil çaya sıkça rastlanır. İştah kesme özelliğiyle bilindiği ve katkı unsuru içermediği için zayıflamaya katkısı büyüktür. Peki zayıflama sürecinde yeşil çayın etkisi tam olarak nedir?

- Yeşil çayın muhteviyatında yağ yakıcı özellikler mevcuttur. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermek isteyenlerin zayıflamasına sürat kazandırır. Egzersiz hareketlerinin daha etkili sonuç vermesine yardımcı olur.

- Geceleri acıkmak kilo alma yolunda en önemli dezavantajdır. Yeşil çay bu dezavantajı bir faydaya dönüştürür. Geç vakitte bir şeyler atıştırmak isteyenler birkaç bardak yeşil çayı tercih edebilir. Böylece çay etkisi iştahı keserek gece öğününün önüne geçilmesini sağlar.

- Yeşil çayın içerisinde yer alan kateşin maddelerinin özünü yitirmemesi önem taşır. Bu yüzden çay demlenirken kesinlikle kaynama derecesinde su kullanılmamalı. Önceden kaynatılan su ocaktan alınıp 3-4 dakika dinlendirilmeli. Sonrasında yeşil çaylar suya bırakılmalı. 5 dakika daha beklendikten sonra tüketilmeli.

- Zayıflama sürecinde önemli bir yardımcı olan yeşil çayın doğru şekilde tüketilmesi gerekir. Doğru yöntemlerle demlenen çay günde 2-3 bardak aralığında tüketilebilir. Bu sayede içindeki yararlı maddeler etkisini gösterir ve kilo verme süreci hız kazanır.

- Yeşil çay yüksek tansiyon hastalığı olan kişilerde çarpıntı ya da tansiyon yükselmesi gibi etkiler doğurabilir. Diyet sürecinizde öncelikle bir uzmandan destek almak vazgeçilmez unsurdur. Bilinen bir rahatsızlığı olmayan kişiler dahi günde 3 bardaktan fazlasını tercih etmemelidir. Yan etkiler bünyeye zarar verebilir.

- Yeşil çay ödem sökücü etkiye de sahiptir. Özellikle kadınlar ödem probleminden muzdarip olduklarını sıklıkla belirtirler. Yeşil çay muhteviyatında bulunan maddeler sayesinde diüretik etki taşır. Ödemin vücuttan sağlıklı bir biçimde atılmasını sağlar.

- Sabah kahvaltısında yeşil çayla birlikte meyve ya da yumurta tercih edilebilir. Öyle yemeğinde ise ızgara tavuk ve sebze çorbasının ardından yeşil çay içilebilir. Ara öğünde yeşil çay tüketimine gerek yoktur. Mühim olan diyet programına yeşil çayı en faydalı biçimde adapte edebilmektir.


Ara
© 2024 Fedbox | Tüm Hakları Saklıdır